پیشرفت 45 درصدی پروژه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد

  • PDF

رییس اداره نظارت طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این پروژه در مدت 11 ماه از پیشرفت پنج درصد به 45 درصد ارتقا پیدا کرده و در صورت تامین اعتبار در 22 بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

مهندس سید مهدی صداقت در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص پروژه بیمارستان هاشمی نژاد، گفت: این پروژه در هفت بلوک با متراژ 34 هزار متر مربع در حال اجرا است.

وی ادامه داد: پروژه بیمارستان هاشمی نژاد از سال 1391 به اداره راه و شهرسازی به عنوان نهاد مجری واگذار شد در حالی که تا سال 1395 تنها پنج درصد رشد داشته؛ که شامل گودبرداری، دیواره های حائل و فونداسیون می شود.

مهندس صداقت افزود: در دی ماه سال 1395 این پروژه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت اجرا واگذار شد که با آغاز عملیات اجرایی پروژه از  تیر ماه سال 1396 تا به این لحظه و در مدت 11 ماه رشدی 45 درصدی را نشان می دهد.

رییس اداره نظارت طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: امیدواریم با تخصیص منابع مالی از سوی مسئولان داخلی، استانی و ملی بتوانیم پروژه بیمارستان هاشمی نژاد را در 22 بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برسانیم.

مهندس صداقت بیمارستان هاشمی نژاد را شامل هفت بلوک دانست و تصریح کرد: سه بلوک اصلی بیمارستان شامل تخت های بستری و تخت های ویژه ICU، NICU و CCU  می باشد و چهار بخش اتاق های عمل، اورژانس، جراحی و بستری و زنان نیز به این بیمارستان الحاق شده است.

وی ابراز داشت: موتور خانه بیمارستان نیز از بلوک خارج شده و در حدود چهار هزار متر مربع در یک ساختمان دیگر در حال اجرا است. کلینیک ویژه بیمارستان نیز در چهار هزار متر مربع به خدمت رسانی به مردم خواهد پرداخت.

رییس اداره نظارت طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیمارستان هاشمی نژاد را دارای 14 اتاق عمل دانست و گفت: از این تعداد 10 بلوک در اتاق های عمل مرکزی، دو اتاق عمل در بخش زنان و زایمان و دو اتاق عمل در بخش ترومای اورژانس مستقر است.

مهندس صداقت به تعداد تخت های بیمارستان هاشمی نژاد مشهد اشاره کرد و ابراز داشت: بیمارستان هاشمی نژاد دارای 320 تخت درمانی است؛ که با احتساب دیگر ضرایب، این تعداد به 348 عدد افزایش پیدا می کند. 48 تخت از این تعداد در اورژانس و بلوک های D و E قرار دارند.

وی نمای بیمارستان هاشمی نژاد را منحصر به فرد دانست و خاطر نشان کرد: پروژه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد دارای سازه بتونی بوده و نمای بیمارستانی تلفیقی از معماری ایرانی اسلامی می باشد.

رییس اداره نظارت طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان بیان داشت: در طراحی داخل بیمارستان نیز تلاش شده تا حس خوبی که بیمار در شرایط بیماری نیازمند آن است به وی منتقل شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار