معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه خبر داد: احداث محل جدید بیماران جذامی در دستور کار قرار دارد

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به خرید زمین در مقابل بیمارستان شهید هاشمی نژاد به منظور احداث محل جدید اسکان بیماران جذامی  اظهار کرد: با اجرای این پروژه شرایط اسکان این بیماران بهبود چشمگیری خواهد یافت.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در نشست با حجت الاسلام پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بیماران جذامی در محلی کاملا غیر استاندارد و فاقد شرایط بهداشتی در مجاورت بیمارستان شهید هاشمی نژاد ساکن هستند خاطر نشان کرد: به منظور بهبود شرایط زندگی بیماران جذامی زمینی با هزینه ای بیش از 800 میلیون تومان در مقابل بیمارستان شهید هاشمی نژاد خریداری و پس از ساخت در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی با اشاره به هجمه های وارد شده از طریق رسانه های گروهی به ویژه در برنامه ای که چندی پیش در صدا و سیما علیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد پخش شد با موضوع اینکه این دانشگاه قرار است که بیماران جذامی را از محل اسکانشان بیرون نماید خاطر نشان کرد: به طور حتم تمامی مسئولان این دانشگاه با نگاهی دلسوزانه و نوعدوستانه در تلاش هستند تا شرایط این بیماران بهبود یابدو تمامی اقدامات این دانشگاه با هماهنگی و اطلاع انجمن حمایت از بیماران جذامی در حال انجام است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در گذشته غذای بیماران جذامی نیز از شرایط کیفی مناسبی برخوردار نبود خاطر نشان کرد: به منظور بهبود شرایط این بیماران در سه سال گذشته بیش از 500 میلیون تومان از سوی دانشگاه به حساب انجمن حمایت از بیماران جذامی واریز شده است.

دکتر بحرینی با اشاره به در حال اجرا بودن پروژه جدید بیمارستان شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: این بیمارستان در راستای ارتقاء خدمات به مردم کم برخوردار منطقه که بیشترین سهم را فدا کردن جان عزیزان خود در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم داشته اند اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه برای بخش های جانبی این بیمارستان نظیر توقفگاه خودرو نیاز به زمین و فضای مناسب است تصریح کرد: محل استقرار حال حاضر بیماران جذامی پس از انتقال این بیماران به محل جدید، به ساخت فضاهای جانبی بیمارستان اختصاص خواهد یافت.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برای اتمام پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد نیاز به توجه مسئولان ارشد استانی و کشوری داریم بر حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تامین اعتبار مورد نیاز تاکید کرد.

ملکی رییس انجمن حمایت از بیماران جذامی نیز در این نشست ضمن قدردانی از حمایت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیماران جذامی اظهارکرد: روش های درمانی بیماران جذامی پیشرفت های چشمگیری یافته است و در حال حاضر مهار شده است به طوری که از سال 65 تا کنون هیچ فردی به این بیماری مبتلا نشده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از سال 65 به دلیل نبود شرایط درمانی، بیماران مبتلا دچار معلولیت می شدند اظهار کرد: افرادی که در حال حاضر در محل مجاورت بیمارستان شهید هاشمی نژاد ساکن هستند از بیماران قدیمی به شمار می روند که در این محل خدمات دریافت می کنند.

ملکی با بیان تاریخچه ای از نحوه خدمات رسانی و اسکان بیماران جذامی اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی ایران را به عنوان الگویی در درمان بیماران جذامی در جهان معرفی نموده است و بسیاری از بیماران زیر پوشش این انجمن سامان یافته اند.

وی تصریح کرد:در حال حاضر 7 الی هشت بیمار در مجاورت بیمارستان هاشمی نژاد ساکن هستند که به دلیل شرایط مالی و یا بیماری توانایی تامین محل اسکان را ندارند.

حجت الاسلام پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی پس از این نشست از پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد و محل اسکان بیماران جذامی بازدید کرد و به طور رو در رو قبل و بعد از نماز ظهر با بیماران جذامی و خانواده های آنها به گفتگو پرداختند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.