پیشرفت 75 درصدی پروژه جدید بیمارستان شهید هاشمی نژاد

  • PDF

پیشرفت 70 درصدی پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژادرییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پیشرفت 75 درصدی پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد خبر داد.

سید مهدی صداقت در گفتگو با وب دا اظهار کرد: پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد در راستای خدمات رسانی به مردم منطقه در قالب 320 تخت بستری در هفت بلوک و 34 هزار متر مربع زیر بنا در حال ساخت است.

وی نمای بیمارستان هاشمی نژاد را منحصر به فرد دانست و خاطر نشان کرد: پروژه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد دارای سازه بتونی بوده و نمای بیمارستانی تلفیقی از معماری ایرانی اسلامی می باشد.

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروژه های بیمارستان امداد و نجات جنوب، اورژانس بیمارستان قائم(عج) و بیمارستان شهید هاشمی نژاد را از مهمترین طرح های در حال اجرا این دانشگاه عنوان کرد: این پروژه ها با ظرفیت حدود 700 تخت بستری در حال اجراست و با بهره برداری از آن گام مهمی در راستای خدمات رسانی به زائران و مجاوران برداشته می شود.  

مهندس صداقت در خصوص ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب گفت: ساخت این بیمارستان در سال ۸۸ با پیش بینی اولیه برخورداری از ۱۰۰ تخت آغاز شد اما به دلیل پاره‌ای مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها در سال ۹۰ با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.

وی ادامه داد: این پروژه از سال گذشته با مکاتبات انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری و سایر مسئولان بالادستی کشور در ردیف پروژه‌های لازم الاجرا قرار گرفت و ساخت آن با فروش ۲۵۰ میلیارد ریال اوراق قرضه و پیش بینی برخورداری از ۲۰۰ تخت بیمارستانی از سر گرفته شد.

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال های اخیر اقدامات مهمی در توسعه تخت های بیمارستانی و فضاهای درمانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه برداشته شده است اظهار کرد: در این مدت بیش از یک هزار و 600 تخت بیمارستانی به مجموع تخت های بستری دانشگاه افزوده شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.