معاون توسعه مدیریت و منابع: 640 تخت بستری در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال ساخت است

  • PDF

اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکیمعاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به منظور گسترش خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در حال حاضر 640 تخت بستری با زیر بنای 69 هزار متر مربع در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال اجراست.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در حال ساخت بودن بیمارستان شهید هاشمی نژاد را از مهمترین طرح های در حال اجرا عنوان کرد و گفت: این پروژه در قالب 320 تخت بستری با زیر بنای 33 هزار متر مربع با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، تلاش می شود این پروژه که در یکی از مناطق کم برخوردار مشهد در حال ساخت است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیمارستان امداد و نجات جنوب را از دیگر پروژه های در حال اجرای دانشگاه عنوان کرد و گفت: این پروژه که بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم احداث و تجهیز دو بیمارستان امدادی در دو ورودی شهر مشهد از سال 88 در دستور کار قرار گرفته بود پس از وقفه چندین ساله به دلیل کمبود اعتبارات از سال گذشته به طور مجدد عملیات اجرایی آن آغاز شد.

دکتر بحرینی با بیان اینکه بیمارستان امداد و نجات جنوب با زیر بنای 22 هزار متر مربع و 100 تخت بستری در حال ساخت است تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که میان وزارت بهداشت، استانداری خراسان رضوی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منعقد شد، مبلغ 250 میلیارد ریال از محل ردیف ملی اوراق خزانه برای فعال سازی پروژه تخصیص یافته است و در حال حاضر در حال اجراست.

وی اجرای بیمارستان 64 تختخوابی گلبهار با 25 درصد پیشرفت کار و تکمیل اورژانس 100 تختخوابی بیمارستان قائم(عج) را از دیگر پروژه های در حال اجرای دانشگاه عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال های اخیر با حمایت دولت اقدامات زیر بنایی موثری در حوزه بهداشت و درمان استان انجام شده است اظهار کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید 38 پروژه عمرانی اعم از احداث بیمارستان، پایگاه اورژانس، مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی، توسعه بخش های بیمارستانی و سایر فضاهای آموزشی و رفاهی به صورت نیمه تمام و یا متوقف بود که با حمایت ویژه دولت و تامین اعتبارات لازم 37 پروژه فعال و تا کنون 35 پروژه به بهره برداری رسیده است.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر یک هزار و 200 تخت بیمارستانی شامل شش بیمارستان با زیر بنای 95 هزار متر مربع در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسیده است.

 

 

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.