گفت و گوی وب دا؛ با مدیر مالی سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیران جدید و سابق مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه تودیع و معارفه شدند.

از این جهت وب دا؛ در گفت و گو با این دو تن بر آن شد تا ضمن قدردانی از زحمات مدیر سابق امور مالی دانشگاه؛ مخاطبین خود را در جریان برنامه های مدیر جدید امور مالی قرار دهد.

وزیری در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص اهم برنامه های دانشگاه در حوزه مدیریت مالی، گفت: عمده برنامه هایی که به صورت مدون تقدیم رییس دانشگاه  شده است؛ به استقرار قیمت تمام شده خدمات؛ که در دستور کار وزارت خانه بر اساس نظام نوین مالی می باشد باز می گردد.

 وی ادامه داد: در تلاش هستیم با کمک کارشناسان این حرفه و با وجود نرم افزارهای موجود بتوانیم این کار را به خوبی انجام دهیم. در ادامه بر اساس بند یک ماده 10 آئین نامه مالی و معاملاتی به دنبال اجرایی کردن استقلال واحدهای حسابداری حوزه معاونت توسعه و واحدهای دانشگاه می باشیم.

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: عمده برنامه ها برعمل به قانون، انضباط مالی، رعایت آئین نامه مالی و معاملاتی و در خصوص منابع و مصارفی که در اختیار دانشگاه قرار دارد و در بودجه سال 1397 بر آن تائید شده، مدیریت استفاده از اوراق خزانه و انتشار خزانه است.

وزیری مدیریت اوراق خزانه را با توجه به کسری بودجه  دولت در استفاده بهتر از منابع، تاثیر گذار دانست و ابراز داشت: بیشترین هدف برنامه ریزی شده استفاده از خرد جمعی و تصمیم گیری های عالمانه در سیاست های کلان امور مالی است؛ تا بتوان با تمام کارشناسان این حرفه در این راستا  قدم های مثبتی برداشت.

وی ادامه داد: با توجه به کسری بودجه  که در دانشگاه مطابق با شرایط کشور وجود دارد باید مدیریت لازم در دانشگاه در منابع مالی و مصرفی صورت گیرد؛ زیرا کسری بودجه در همه سال ها وجود دارد و ما تنها با مدیریت میتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: در این راستا باید از هزینه تراشی ها و مصارفی که در بیشتر واحدهای ما دیده می شود جلوگیری و با صرفه جویی به فرموده مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را به طریقه اولی اجرایی کنیم، زیرا این فرمایشات تا کنون ان گونه که باید اجرایی نشده است.

وزیری به بودجه سال 97 دانشگاه اشاره و تاکید کرد: در بودجه سال 1397 حتی به ردیف های متمرکز دانشگاه اوراق تعلق گرفته است به نحوی که بودجه تحول سلامت نیز از محل اوراق تامین می شود؛ در حالی که در سال های گذشته این اوراق تنها بابت بدهی های دولت در طرح تملک سرمایه ای تعلق می گرفته نه در تمام موارد، که باید در این راستا مدیریت صورت بگیرد.

در ادامه سبحانی در گفت و گو با وب دا؛ گفت: در حالی که روش حسابداری در دولت، نقدی و تا سال قبل نیز این روش ادامه داشت؛ یکی از اهداف پیش بینی شده در سال 1397 برای وزارت بهداشت بحث استقرار حسابداری تعهدی بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس استانداردهای حسابداری در بخش عمومی در سال قبل، کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شدند؛ که به سمت حسابداری تعهدی حرکت کنند و بر این اساس وزارت بهداشت و دانشگاه مشهد از سال 1389 این بحث را آغاز کردند ؛ که دانشگاه مشهد بر اساس تائید حسابرس دانشگاه این مهم را به صورت کامل اجرایی کرده است.

مدیر اسبق مالی دانشگاه بیان داشت: از این پس باید به سمت محاسبه بهای تمام شده خدمات در دانشگاه حرکت کنیم؛ که امیدوارم با درایت آقای وزیری این بحث در دانشگاه آغاز و نهادینه شود؛ زیرا شاید بتوان گفت یکی از مشکلات عمده دانشگاه عدم محاسبه بهای تمام شده تا کنون در دولت بوده است.

سبحانی خاطر نشان کرد: اگر این مهم اتفاق بیفتد مشکلات بودجه ای و اعتباری در دانشگاه و بحث منظور نمودن اعتبارات در دولت راحت تر اتفاق خواهد افتاد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار