56درصد هتلینگ بخش های بیمارستان قائم(عج) انجام شده است

  • PDF

مدیر پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان قائم(عج)، از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستان قائم(عج) در مساحت حدود 38 هزار متر مربع (فضای بخش ها) برنامه ریزی شده است؛ که  تا کنون حدود 56 درصد از کل فضای بخش های بیمارستان بازسازی شده است.

دکتر جوان در گفت‌وگو با وب دا؛خاطر نشان کرد:  اعتبار اختصاص یافته برای هتلینگ بیمارستان قائم(عج) تا کنون حدود 25 میلیارد تومان همراه با تاسیسات زیر بنایی که سهمی 40 درصدی از این اعتبار را داشته، بوده است و با اعتباری به همین میزان کل عملیات بازسازی بیمارستان قائم(عج) به اتمام می رسد.

مدیر پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان قائم(عج)، تصریح کرد: عملیات بازسازی اتاق های عمل بیمارستان با استفاده از جدیدترین مصالح و روش های موجود انجام می شود و در تلاش جهت ساخت اتاق عملی مدولار (اتاق های شیشه ای آنتی باکتریال) در بیمارستان قائم(عج) هستیم که در نتیجه مساحت اتاق های عمل به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد و مشکلی که برای کمبود اتاق عمل وجود دارد بر طرف می شود.

دکتر جوان افزود: خوشبختانه تجربه ای که دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مدیریت فنی در بحث پروژه های بیمارستانی دارد کمک بسیاری در سرعت بخشیدن به کار در انجام با کیفیت و در زمان مناسب پروژه ها دارد.

وی متذکر شد: با برنامه ریزی هایی که قبل از تحویل بخش ها انجام می شود تلاش داریم تا جایی که امکان دارد در دو و یا سه شیفت نیرو مشغول به کار باشد تا خللی در زمان تحویل دادن بخش ها وجود نداشته باشد.

مدیر پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان قائم(عج)، اظهار داشت: بیمارستان قائم (عج)در حال حاضر هیچ کدام از خدمات خود به بیماران را به تعطیلی نکشانده است؛ بنابراین باید با سرعت کار بازسازی بخش ها به انجام برسد و در این میان حداکثر هماهنگی ها انجام شود.

دکتر جوان خاطر نشان کرد: از زمان تخریب 100 درصد یک بخش تا هنگام بازسازی، از نظر عملیات ساختمانی حداکثر 120 روز زمان نیاز است که گاه به دلیل برخی مشکلات ناخواسته این زمان کمی با تاخیر همراه می شود.

وی با تاکید بر استفاده از محصول با کیفیت داخلی گفت: از همان سال های ابتدای کار در سال 95 تلاش شده است از اجناس ایرانی با کیفیت در پروژه ها استفاده شود و بخش ها تا سقف برای داشتن استحکام و کاهش خطر عفونت های بیمارستانی سرامیک شوند.

مدیر پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان قائم(عج) ضمن تشکر از مسئولان بیمارستان قائم (عج)، بیان داشت: مهمترین کاری که مسئولان این مرکز  می توانند در سرعت دادن به بازسازی بخش های باقی مانده بیمارستان انجام دهند تخلیه به هنگام بخش ها و هماهنگی های بین بخشی است که تا کنون به خوبی انجام شده است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار