بازنگری چارت تشکیلاتی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 نشست های تبیین روند بازنگری چارت تشکیلاتی دانشکده‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دانشکده پزشکی برگزار گردید.

به گزارش وب دا، این نشست ها با حضور دکتر دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد،معاون آموزشی، رؤسای دانشکده‌های هفت‌گانه، معاونین مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری و نماینده معاونت آموزشی وزارت بهداشت، توسط مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه برگزار شد.

دکتر دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست با تاکید بر اهمیت بازنگری ساختار تشکیلاتی دانشکده‌ها اظهار امیدواری کرد: اقدام اساسی معاونت توسعه مدیریت و منابع و به تبع آن مدیریت تحول اداری در بازنگری چارت اورژانس پیش بیمارستانی و نیز بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌ها در بازطراحی چارت سازمانی دانشکده‌ها نیز تکرار شود.

در ادامه دکتر محقق، معاون مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت با بیان اینکه این بازنگری برنامه مشترکی بین مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری و معاونت آموزشی است، افزود: مدل اولیه جهت استخراج استانداردها بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از دانشگاه‌های نمونه(اصفهان، قم، مشهد) ایجاد شده و هدف از این جلسات جمع‌آوری نقطه نظرات مختلف جهت نهایی‌سازی مدل برآورد ساختار تشکیلاتی می‌باشد.

وی در خصوص پیشینه شاخص‌های تعیین نیروی مورد نیاز که در گذشته استفاده می‌شد نکاتی را بیان و به ضرورت بازنگری در این شاخص‌ها بر اساس سیاست‌های جدید از جمله آمایش سرزمینی تاکید نمود.

در ادامه این جلسات سامانه سابنا جهت بارگذاری اطلاعات هر دانشکده بر پایه دپارتمان مرکزی معرفی گردید تا پس از شروع فرآیند، بارگذاری اطلاعات در این سامانه انجام پذیرد.

دکتر عابدی معاون مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت نیز با اشاره به عزم جدی در خصوص بازنگری ساختار دانشکده‌ها، سرعت بخشیدن به انجام این فرآیند را نیازمند همکاری همه جانبه متولیان این طرح دانست.

در پایان جلسات مقرر گردید: نمایندگان دانشکده‌ها با همکاری مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه فرآیندهای موجود در دانشکده‌ها را استحصال تا جهت استخراج مدل نهایی به وزارت بهداشت ارسال گردد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار