رییس دانشگاه :پرداخت مطالبات برخی از گروه های درون دانشگاه با وقفه یکساله روبروست

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه امور مالی قلب تپنده در هر موسسه ای است و با تمامی واحدهای سازمان در ارتباط است و پوشش می دهد اظهار داشت: مدیران مالی مسئولیت بسیار سنگینی را به جهت صیانت از مسائل مالی، مطالبات مالی دانشگاه ها و پوشش نیازهای مالی دانشگاهیان بر دوش دارند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در همایش مدیران بودجه دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مدت دو روز 11 و 12 مهر ماه در حال برگزاری است با بیان اینکه شرکت های مختلفی با دانشگاه همکاری دارند و باید مطالبات این شرکت ها نیز پرداخت شود تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود عدالت در توزیع منابع مالی ، پرداخت مطالبات یک هنر است که مدیران مالی باید آن را داشته باشند.

دانشگاه ها در حال حاضر با شرایط خاصی در حوزه مالی روبرو هستند تصریح کرد: در جایی که برخی از مطالبات در درون دانشگاه با وقفه دوازده ماهه روبروست، بسیاری از سازمان ها در حوزه دریافت مطالبات همکاری لازم را با دانشگاه ندارند و در برخی از موارد با قطعی آب یا برق برخی از واحدها به دلیل بدهی روبرو می شویم.

وی با بیان اینکه 50 درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه تمام وقت جغرافیایی هستند و در بخش بالین فعالیت می کنند و درآمد دیگری در بخش خصوصی ندارند تصریح کرد: این در حالی است که در حال حاضر پرداخت مطالبات این گروه از دانشگاهیان با وقفه چندین ماهه روبرو شده است که از مسئولان وزارت بهداشت و دولتی می خواهیم که به صورت جدی تری این موضوع دنبال شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: به هر میزان که مطالبات در زمان و موعد مقرر پرداخت شود رضایت مندی نیز افزایش می یابد.

دکتر دارابی با بیان اینکه باید به دانشگاه های علوم پزشکی نگاه ویژه ای شود خاطر نشان کرد: تمام کسانی که در دانشگاه فعالیت می کنند تلاش می کنند تا خدمات مناسب و مطلوبی را به مردم ارائه دهند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر با برنامه ریزی و حمایت های وزیر بهداشت اقدامات موثری در سطح کشور در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور صورت گرفته است اظهار داشت: ایجاد مجامع سلامت، کمیته سلامت و امنیت غذایی، سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر، توسعه فضاهای فیزیکی، اجرای برنامه تحول نظام سلامت از جمله این اقدامات است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: فعالیت توسعه ای و عمرانی که در حوزه سلامت در سال های اخیر انجام شده است پس از پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر بوده و این مایه افتخار کشور است که در راستای گسترش خدمات به مردم در مناطق مختلف کشور تلاش شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار