در راستای برنامه تحول نظام سلامت:

افزوده شدن 220 تخت بستری به ظرفیت بیمارستان قائم(عج) با اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ

  • PDF

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با اجرای برنامه  تحول نظام سلامت و بسته ارتقاء هتلینگ در این مرکز، 220 تخت بستری به مجموع تخت های این مرکز افزوده شده است.

دکتر داستانی در گفتگو با وب دا طرح ارتقاء هتلینگ از دو سال پیش  به منظور ارتقاء کیفی استاندارد بخش های بستری در بیمارستان قائم(ع)  آغاز شده است خاطر نشان کرد: تا پیش از اجرای این برنامه برخی از بیماران به دلیل کمبود فضای بستری در راهروها بستری می شدند که با افزوده شدن ظرفیت بخش ها به ویژه در حوزه اورژانس، این مشکل برطرف شده است.

وی ضمن قدردانی از حمایت های معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در تحقق اهداف برنامه تحول نظام سلامت در این مرکز افزود:  طرح ارتقا هتلینگ بیمارستان قائم(عج) در مساحت حدود ۳۸ هزار متر مربع ( فضای بخش ها) برنامه ریزی شده؛ که تاکنون با توجه به تمام مشکلات پیش رو حدود60 درصد از کل فضای بخش های بیمارستان بازسازی شده است.
رییس بیمارستان قائم گفت: با توجه به اهداف و برنامه های دولت یازدهم در راستای ارتقاء خدمات کیفی مراکز درمانی، توسعه خدمات هتلینگ بیمارستان ها و استفاده از  تجهیزات پزشکی وابسته به فناوری و تکنولوژی روز علم مهندسی پزشکی  مورد توجه ما قرار گرفت.

دکتر داستانی  با اشاره به اینکه تا پیش از اجرای این برنامه این مرکز در زمینه سامانه های گرمایشی و سرمایشی با مشکل روبرو بود اظهار کرد: با اجرای این برنامه  ظرفیت چیلرهای بیمارستان در بحث سرمایشی که حدود300 تن به صورت عملکردی بود به دو هزار و ۴۰۰تن افزایش پیدا کرد و تمام بخش های بیمارستان قائم(عج) را زیر پوشش قرار داد.

وی هزینه مورد نیاز جهت تکمیل هتلینگ بیمارستان قائم را ۱۸ میلیارد تومان عنوان کردو افزود: در طراحی، بازسازی و انجام هتلینگ بیمارستان قائم (عج) تاسیسات به صورت جدی بازسازی شده است و با این روند بیمارستان تا ۳۵ سال آینده دچار مشکل تاسیساتی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ارتقاء هتلینگ مراکز درمانی گامی اساسی در افزایش رضایت خدمت گیرندگان خواهد بود، افزود: برای تحقق این هدف نیز، تعریف استانداردهای خدمات اقامت بیمار و یکپارچه سازی آن، ضروری است.

رییس بیمارستان قائم گفت:تجهیز و توسعه اتاق عمل بیمارستان وآزمایشگاه این مرکز نیز از دیگر برنامه های هتلینگ به شمار می رود که در حال پیگیری است.

وی همچنین به ساخت اورژانس جدیداین بیمارستان در حاشیه خیابان کوهسنگی  اشاره و اظهار امیدواری کرد: ساخت این بخش از بیمارستان تا پایان سال جاری با همت دانشگاه تحقق پیدا کند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار