بدهی 153 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بازنشستگان

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه منابع پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعضای هیات علمی و کارکنان باید از سوی دولت تامین شود خاطر نشان کرد: در حال حاضر بدهی دانشگاه به بازنشستگان 153 میلیارد تومان است که در صورت تامین منابع پرداخت می شود.

دکتر محمد رضا دارابی در جمع بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت مواجه هستند خاطر نشان کرد: در نامه ای که از سوی روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور به وزیر بهداشت ارسال شده است پیگیری پرداخت معوقات مورد تاکید قرار گرفته که بر این اساس قرار شده است از سوی دکتر هاشمی و از طریق هیات دولت پیگیری شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بازنشستگان این دانشگاه بیش از سی سال در حوزه های مختلف بهداشتی درمانی و اداری و در مناطق مختلف خدمت کرده اند تصریح کرد: به طور حتم تلاش این قشر خدوم اجری معنوی را به همراه دارد و در این میان  مسئولان نیز باید پیگیر پرداخت حق و حقوق های بازنشستگان باشند تا از لحاظ مالی دچار مشکل نشوند.

دکتر دارابی با بیان اینکه پس از بازنشستگی دو مبلغ حق مرخصی های باقی مانده و پاداش پایان خدمت باید پرداخت شود اظهار کرد: در حوزه حق مرخصی ها اعتبار آن پیش بینی شده و به بازنشستگان پرداخت می شود اما در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت با توجه به اینکه منابع آن باید از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین شود از عهده دانشگاه خارج است.

وی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه پیگیری پرداخت مطالبات بازنشستگان به عنوان حق الناس را در اولویت قرار می دهند تاکید کرد: بحث اعتبارات پاداش های بازنشستگان در حیطه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست و اعتبارات آن باید از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت تامین شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه وزیر بهداشت شخصا پیگیر دریافت مطالبات بازنشستگان است خاطر نشان کرد: مسئولان ذیربط این دانشگاه نیز برای تسریع در پرداخت مطالبات پیگیر هستند.

دکتر دارابی با اشاره به اینکه در حال حاضر این دانشگاه بیش از 688 میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر و دیگر سازمان ها  طلب دارد اظهار کرد: این امر موجب شده است که پرداخت کارانه پزشکان و گروه های پرستاری نیز حدود 14 ماه عقب بماند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که تا کنون تنها 60 درصد از ردیف های اعتباری اختصاص یافته به دانشگاه علوم
پزشکی مشهد تخصیص یافته است.

صبح امروز جمعی از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در شهرک دانش و سلامت خواستار پرداخت پاداش پایان خدمت خود شدند که رییس دانشگاه و جمعی از معاونین و مدیران در این جمع حاضر و به بیان توضیحات و اقدامات انجام شده در این زمینه پرداختند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار