معاون توسعه مدیریت و منابع ؛ پرداخت حقوق و مزایای پرسنل مهمترین دغدغه مسئولان دانشگاه است

  • PDF

اعلام نحوه فعالیت واحدهای ستادی و بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دهم خرداد ماهمعاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه  علوم پزشکی مشهد، پرداخت حقوق و مزایای پرسنل در حوزه های مختلف دانشگاه را از مهمترین دغدغه ها مسئولان دانشگاه عنوان و اظهار کرد: فشار سنگین ناشی از افزایش حقوق ها و کاهش درآمدهای مالی مراکز درمانی  طی ماه های اخیر مهمترین بحران مالی دانشگاه به شمار می رود.

دکتر حمید رضا اسلامی در گفتگو با وب دا ضمن قدردانی از پرسنل دانشگاه که در تمامی بحران ها به ویژه موضوع کرونا همواره ارائه خدمات به مردم را در اولویت قرار داده و به طور شبانه روزی در حال فعالیت در مراکز زیر پوشش هستند خاطر نشان کرد: طی ماه های اسفند و فروردین افزایش حقوق چشمگیری در احکام پرسنل در نظر گرفته شده که این افزایش، هزینه ای ماهانه بالغ بر 50 تا 60 میلیارد تومان در حقوق و اضافه کار پرسنل به حوزه مالی دانشگاه وارد کرد.  

وی با بیان اینکه تا پیش از وقوع بحران کرونا درآمدهای دانشگاه به طور میانگین ماهانه 120 میلیارد تومان بود اظهار کرد: همزمان با آغاز بحران کرونا میزان درآمدهای دانشگاه به طور چشمگیری کاهش یافت به گونه ای که طی ماه های فروردین و اردیبهشت واریز نقدی  به 55 میلیارد تومان و در ماه خرداد به 33 میلیارد تومان کاهش یافت .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه علی رغم اینکه قرار بود که افزایش حقوق پرسنل تنها در اسفند ماه از محل درآمدهای دانشگاه پرداخت شود اظهار کرد: متاسفانه در بودجه سال جاری نیز، این افزایش حقوق در اعتبارات دانشگاه از سوی سازمان برنامه بودجه کشور در نظر گرفته نشد که این امر دانشگاه را با چالش و بحران مالی جدی روبرو ساخت.

دکتر اسلامی با بیان اینکه درآمدهای دانشگاه نیز به طور مستمر در حال کاهش است خاطر نشان کرد: این امر موجب شده است که در حال حاضر تنها قادر به پرداخت حقوق پرسنل دانشگاه باشیم و متاسفانه امکان پرداخت اضافه کار همزمان با حقوق تا زمان در نظر گرفته نشدن منابع اعتباری از سوی سازمان برنامه و بودجه میسر نیست.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فشار سنگینی در حوزه مالی دانشگاه وارد شده است و هر ماه با رایزنی با مسئولان کشوری و وزارت بهداشت، منابع اعتباری برای پرداخت حقوق اختصاص می یابد اظهار کرد: این منابع نیز به صورت علی الحساب به دانشگاه پرداخت می شود و به طور حتم در زمان اختصاص بودجه های سال جاری از حساب دانشگاه کسر خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت، کشورمان با مشکلات مالی روبرو گشته است تصریح کرد: با  این وجود باید در نظر داشت که پرسنل دانشگاه در حوزه های مختلف به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی به مردم هستند و در بحران اخیر کرونا این زحمات و تلاش ها دو چندان شده است.

دکتر اسلامی ضمن قدردانی از تمامی پرسنل دانشگاه در واحدهای مختلف که با ایثار و تلاش  در راه ارتقاء سلامت جامعه تلاش می کنند اذعان داشت: رییس دانشگاه و اعضای هیات رییسه تمام تلاش خود را برای تامین منابع مالی و پرداخت حقوق پرسنل به کار بسته اند و امیدواریم با اختصاص بودجه های اختصاصی، تامین افزایش حقوق به جای درآمد بیمارستانها از محل سازمان برنامه و بودجه تامین گردد تا  بر این بحران پیش آمده فائق آییم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.