بهترین جملات را به همسر خود هدیه کنید

  • PDF

 رئیس مرکز جهانی آموزش و پرورش خلاق در ‌مالزی در همایش ششمین جشنواره مسیرخوشبختی گفت: ازدواج دانشجویی یکی از بهترین ازدواج هاست به شرطی که مراقبت های لازم قبل و پس از ازدواج انجام شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی، دکتر عبدالرضا کردی در جمع دانشجویان متاهل دانشگاه های مشهد ازدواج دانشجویی را یکی از بهترین نوع ازدواج ها دانست و گفت: یکی از مهارت های اصلی در زندگی زوجین جوان مهارت زبانی است و بیان جملات زیبایی همچون " دوستت دارم" ، همچنین ابراز عواطف و احساسات نقش مهمی در بهبود روابط زوج دارد.

 دکتر کردی پنهان کاری در زندگی مشترک را یکی از معضلات مهم در زندگی مشترک دانست و افزود: زن و شوهر باید محرم اسرار یکدیگر باشند و نباید چیزی را از هم مخفی کنند چرا که این امر پایه های اعتماد متقابل در بین آنان را فرو خواهد ریخت.

 معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده ایران در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه میزان شادی در کشور ایران و هند گفت: در هند ۳۵۰میلیون گرسنه و فقیر وجود دارد ولی سطح شادی و خوشبختی انها از ایرانیان بیشتر است چون انها باداشته های خود خوشحالند و برخلاف ما ایرانیان مدام از شرایط مالی واقتصادی وسیاسی و ... گلایه نمی کنند.

وی در ادامه بیان داشت: بهترین جمله ای که مرد به زن می‌تواند بگوید "عزیزم دوستت دارم" است وبهترین جمله ای که زن به مرد می‌تواند بگوید" به تو افتخار می‌کنم" می باشد. باید از این جملات در زندگی زیاد استفاده کرد.

این استاد دانشگاه همچنین با اشاره به نشانه های اهلیت اجتماعی همسران خطاب به زوجین دانشجو گفت: پس از ازدواج باید دوستان مجرد خود را کنار بگذارید. تعهد بصری داشته باشید و مراقب نگاه های خود باشید. ارتباطاتتان را اصلاح کنید و با آدم های هم‌تراز خود معاشرت کنید. به مادر همسرتان به اندازه مادر خودتان احترام بگذارید و اسامی یکدیگر را مخفف صدا نزنید.

 رئیس مرکز جهانی آموزش و پرورش خلاق در‌مالزی بابیان اینکه مرد رئیس خانواده است ولی باید نقش ها در خانواده تقسیم شود گفت: زنان در مدیریت اقتصادی خانواده موفق ترهستند پس مدیریت را به زنان بسپارید.

 وی همچنین با اشاره به اهمیت آموزش های ازدواج در ایران گفت: هیچ جای دنیا برای زوجین همایش رایگان نمی‌گذارند؛ شما در کشورهای دیگر برای یک جلسه مشاوره باید ۲۰۰دلار بپردازید ولی اینجا به رایگان چنین کلاسهای رده بالا و علمی را برای جوانان برگزار می کنند که جوانان باید این فرصت را قدر بدانند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.