مشهد میزبان نخستین همایش سراسری تازه های تیروئید و سندروم متابولیک

  • PDF

نخستین همایش سراسری تازه های تیروئید و سندروم متابولیک به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این همایش 29 الی 31 فروردین سال آینده در محورهای دیابت و پره دیابت،چاقی و سندروم متابولیک، اختلالات لیپید،بیماریهای تیروئید و  تازه های کانسر تیروئید برگزار خواهد شد.

دبیر همایش سراسری تازه های تیروئید و سندروم متابولیک اظهار داشت: با پيشرفت صنعت و تكنولوژي فعاليت هاي بدني کم شده است، و این امر  از مهم ترين علل چاقي در كشور هاي صنعتی ودر حال توسعه به شمار می رود

دکتر زهره موسوی خاطر نشان کرد: در این میان نقش تغيير عادات غذائي، استرس و عوامل دیگر قابل انکار نیست و سندرم متابوليك و دیابت پیامد این مسائل است .

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در این همایش تلاش می شود ضمن ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش عوامل خطر ابتلا به سندروم متابولیک، پیشرفت های تشیخصی و درمانی اختلالات تيروئيد نیز مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر موسوی خاطر نشان کرد: این همایش به همت مركز تحقيقات غدد درون ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي مشهد و  با همكاري انجمن غدد درون ريز ايران برگزار می شود و اعضای هیات علمی، دانش پژوهان و دانشجویان تا پایان دی ماه مهلت دارند مقالات خود را به وب سایت همایش ارسال نمایند.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی http://cong-mstd.mums.ac.ir/fa/ مراجعه نمایند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.