1478مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی درنیمه اول اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی 97کاشمر

  • PDF

معاون بهداشتی و رپیس مرکزبهداشت شهرستان کاشمرگفت:از ابتدا شروع برنامه در شهرستان کاشمر1478 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی  بعمل آمده است.

به گزارش وب دا، دکتر قائمی افزود: در برنامه بسیج سلامت نوروزی که از 15 اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی  انجام می شود، تیم های بازرسی بهداشت محیط و حرفه ای در مرکز بهداشت شهرستان کاشمر مستقر هستند.

وی گفت:در این مدت تعداد228  مورد کارت بهداشتی برای  کارکنان و پیشه وران  مراجعه کننده به مراکز بهداشتی صادر شده است.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر خاطر نشان کرد: از ابتدای شروع برنامه یک هزار و 865 کیلو گرم مواد غذایی و بهداشتی  غیر بهداشتی و تاریخ مصرف گذشته جمع آوری  و معدوم شده است.

معاون بهداشتی شهرستان کاشمرافزود: 31مورد بازدید از سامانه های آبرسانی سطح شهرستان کاشمر و همچنین 828 مورد کلرسنجی آب شرب صورت گرفته  و شش مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام شده و به آزمایشگاه ارسال شده است.

دکتر قائمی خاطر نشان کرد: بطور متوسط  تعدادسه اكيپ بازرسي در هر روز در طول برنامه در كل منطقه با دو نفر پرسنل در هر روز بازرسی ها را انجام داده اند.

وی افزود : در طی اجرای برنامه 154مورد سنجش عوامل محیط در مراکز و اماکن با تجهیزات پرتابل انجام  و تعداد38مورد شکایت در سامانه190 کشوری ثبت و رسیدگی شده است.

آخرین اخبار