انجام بیش از 2600 مورد بازدید توسط بازرسان بهدشت و محیط کاشمر در برنامه سلامت نوروزی97

  • PDF

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشمر گفت: بیش از دو هزار و 700 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف در قالب برنامه بسیج سلامت نوروزی در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش وب دا، دکتر قائمی افزود: در برنامه سلامت نورزوی کاشمر، دو هزار و 665 مورد بازدید  از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی، اماکن عمومی و رستوران ها انجام و دو واحدمتخلف در اجرای ماده 13 پلمپ شد.

وی گفت:در ایام نوروز 2301مورد مراقبت مادر باردار و دو هزارو 169مورد مراقبت از کودکان در مراکز جامع سلامت شهری و روستایی انجام شده است. 

وی گفت: در ایام نوروز 131نفر واکسیناسیون و 144مورد نمونه گیری هیپوتیروئیدی از نوزادان انجام شده است.

معاون بهداشتی شهرستان کاشمر با بیان اینکه در این مدت 65مورد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی انجام شده است، اظهار کرد: تمام نمونه‌برداری آب شرب مصرفی در این ایام مطلوب گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی تعداد یک هزار و 463 مورد کلرسنجی آب در ایستگاه‌های ثابت و سیار در ایام نوروز انجام شده است، افزود: به‌طور متوسط تعداد دو اکیپ بازرسی در هر روز در طول طرح در کل منطقه با دو نفر پرسنل در هر روز بازرسی‌ها را انجام داده‌اند.

دکترقائمی افزود: در طی اجرای برنامه تعداد 45 مورد شکایت بهداشتی توسط گزارشات مردمی دریافت شد که به 28 مورد شکایت ثبت شده در شماره 190 کشوری رسیدگی شده است.

معاون بهداشتی شهرستان کاشمر به فعال بودن آزمایشگاه مرکزی تشخیص طبی و همچنین مرکز بهداشتی و درمانی شماره 2 شهری کاشمر(عصمتیه) در تمام ایام تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت:از 25 اسفند ماه 96تا15فروردین 97 تعداد 78مورد مشاوره ازدواج در ایام تعطیلات نوروزی صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت 32 مورد حیوان گزیدگی گزارش شده است که 92دوز واکسن هاری  و3000واحد سرم هاری مصرف شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار