اجرای طرح بررسی باقیمانده سموم در 19 محصول پر مصرف کشاورزی

  • PDF

مدیر نظارت بر موادغذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذاوداروی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد از بررسی باقیمانده سموم در 19 محصول پر مصرف کشاورزی در سال جاری خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر علی اصغر اسماعیل زاده با اشاره به اجرای طرح بررسی باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی از سال 93 اظهار داشت: در سال93 هفت محصول،سال گذشته پانزده محصول پر مصرف کشاوری و در سال جاری نیز 19 محصول مورد بررسی قرار می گیرد.

وی سیب درختی،خیار،گوجه فرنگی،کاهو،سیب زمینی،برنج،پیاز،انگور،نارنگی،پرتقال،خربزه  را از جمله محصولاتی برشمرد که به صورت مستقیم از میادین تره بار جمع آوری و میزان سموم موجود در این محصولات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر نظارت بر موادغذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذاوداروی دانشگاه با اشاره به اجرای طرح درج نشانگرهای رنگی و اطلاعات تغذیه ای بر روی محصولات غذایی اظهار داشت: در حال حاضر 20 درصد از مواد غذایی تولیدی در استان، دارای نشانگرهای رنگی تغذیه ای هستند که امید است به این روند سرعت بیشتری داده شود.

وی در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر 20 محصول استان خراسان رضوی دارای نشان ایمنی سلامت است خاطر نشان کرد: استان خراسان در این زمینه در میان دانشگاه های کشور پیشگام است اما برای دستیابی به درج نشان ایمنی و سلامت بر روی تمام محصولات باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.