لزوم وحدت رویه تمامی سازمان ها در مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور

  • PDF

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بر وحدت رویه و دقت نظر بیشتر در اجراء اقدامات حوزه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور به منظور جلوگیری از موازی کاری ها تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر عباس اخگری در نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور، اظهار کرد: معاونت غذا و دارو دانشگاه با دیدی سلامت محور در حوزه مبارزه با قاچاق کالا وارد شده و گشت های مشترک کارشناسان این معاونت با نمایندگان سایر ارگان های مرتبط به منظور نظارت و بازرسی فنی و بهداشتی از مراکز پخش و توزیع فرآورده های آرایشی و بهداشتی بر اساس قوانین و مقررات مبارزه با کالای قاچاق صورت می پذیرد.

وی با اشاره به شرایط خاص استان خراسان رضوی و عزیمت حجم بالایی از زائران و مجاوران بارگاه رضوی در ایام سال به این استان و بویژه شهر مقدس مشهد، خواستار نظارت های ویژه تر در مبادی ورودی و خروجی و همچنین همکاری هرچه بیشتر ارگان های دخیل در این امر به منظور ممانعت از قاچاق معکوس فرآورده های سلامت محور بویژه دارو و شیرخشک از استان شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: تیم های بازرسی این معاونت در بازه های زماني تعيين شده بر تامین و ارائه خدمات دارویی بیمارستان ها؛ مراکز درمانی؛ داروخانه ها ،نظارت و در صورت مشاهده خرید و فروش های سبدی و خارج از عرف، اقدامات قانونی لازم توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه انجام می شود تا هموطنان دغدغه ای در حوزه دارو، شیرخشک، ملزومات و تجهیزات پزشکی و ... نداشته باشند.

رییس کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان؛ برگزاری کارگاه های آموزشی، تدوین و توزیع پوسترها و بنرهای اطلاع رسانی روش های استعلام اصالت فرآورده های سلامت محور در مراکز درمانی، بیمارستان ها، دانشگاه ها، ادارات و سازمان ها، داروخانه ها، مجتمع های تجاری، واحدهای توزیعی و ... را از جمله اقدامات معاونت غذا و دارو دانشگاه در حوزه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور عنوان کرد.

دکتر اخگری بر انجام اقدامات فرهنگی به منظور افزایش آگاهی های عمومی در خصوص عوارض مصرف و عواقب غیر قابل جبران استفاده از کالاهای سلامت محور تقلبی و قاچاق توسط ارگان های دخیل در امر سلامت، تاکید کرد.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این نشست از میزبانی و برگزاری منظم و مستمر جلسات توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه، تقدیر و همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر ارگان های دخیل در امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور را خواستار شد.

سومین نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال جاری با حضور نمایندگان سازمان های دخیل در این امر به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

این نشست با حضور دبیر کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان؛ معاون غذا و دارو دانشگاه و رئیس کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان؛ مدیران حوزه های معاونت غذا و دارو؛ نمایندگانی از دادگستری؛ تعزیرات حکومتی؛ گمرک؛ صنعت و معدن؛ فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اتاق اصناف؛ اتاق بازرگانی؛ اموال تملیکی؛ آموزش و پرورش؛ آموزش فنی و حرفه ای و ... به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه (دبیرخانه کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان) برگزار گردید.

در این نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان، هریک از اعضاء به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور پرداخته و در خصوص نحوه انجام گشت های مشترک، تبلیغ و اطلاع رسانی کالاهای سلامت محور، اجراء طرح پانچیا و .... بحث و تبادل نظر گردید.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.