بررسی 240 پروانه در کمیته فنی و قانونی معاونت غذا ‌و ‌دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

آخرین نشست کمیته فنی و قانونی معاونت غذا ‌و ‌دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جاری با حضور اعضاء و بررسی 240 پروانه ساخت،بهره برداری و مسئول فنی به کار خود پایان داد.

به گزار وب دا، دکتر علی اصغر اسماعیل زاده؛ مدیر نظارت بر موادغذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه ضمن اشاره به برگزاری سلسله جلسات کمیته فنی و قانونی این معاونت در سال جاری گفت: در راستای بررسی و صدور پروانه های بهداشتی ساخت اقلام مشمول قانون مواد خوراکی، آشامیدنی و‌ در راستای دستورالعمل اجرایی ساخت،ورود مواد‌غذایی،آشامیدنی،آرایشی‌و بهداشتی، چهل و سومین و آخرین جلسه کمیته فنی و قانونی معاونت غذا و دارو در سال برگزار شد که طی این نشست، 240 پروانه ساخت،بهره برداری و مسئول فنی مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.

دکتر اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری، دو هزار و 471 پروانه در کمیته فنی و قانونی معاونت غذا و دارو دانشگاه بررسی شد  که از  این تعداد دو هزارو 137 مورد پروانه ساخت، 220 مورد پروانه بهره برداری و 114 مورد پروانه مسئول فنی بوده است. 

کمیته فنی و قانونی به منظور بررسی و تصمیم گیری در خصوص صدور،تعلیق و ابطال پروانه های بهداشتی تولید،نگهداری،ورود مواد و فرآورده های غذایی،آشامیدنی،آرایشی‌و‌بهداشتی و همچنین مشورت، همکاری فنی درخصوص ضوابط و دستورالعمل های اجرایی مربوط به مواد خوردنی،آشامیدنی،آرایشی‌و‌بهداشتی، مکمل های غذایی و رژیمی تشکیل شده است.

سلسله جلسات کمیته فنی و قانونی معاونت غذا و دارو، هر هفته با حضور اعضا این کمیته به میزبانی معاونت غذا‌ و‌ دارو برگزار و در چهل و سومین و آخرین جلسه این کمیته در خصوص تسهیل در روند صدور پروانه ها و هماهنگی با مراکز علمی دانشگاهی، مشکلات واحدهای تولیدی از نظر بهداشتی، فنی و ... بحث و تبادل نظر شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار