اجراء طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع محصولات پرمصرف در ايام نوروز

  • PDF

تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع محصولات پر مصرف ايام نوروز به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا با اشاره به تولید گسترده محصولات پر مصرف ایام نوروز اظهار کرد: با توجه به فرآوري و توليد محصولات پر مصرف ايام نوروز مانند آجيل،خشکبار،شکلات،شيريني و ... در اسفند ماه و گاهاً افزايش فعاليت واحدهاي غيرمجاز و زيرزميني در اين ماه، طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع اين محصولات در دستور کار ویژه مديريت نظارت بر مواد غذايي،آرايشي و بهداشتي معاونت غذا و دارو قرار گرفته است.

دکتر عباس اخگری خاطر نشان کرد: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان، زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی که در اين ايام به شهر مشهد عزیمت میکنند؛ این طرح نظارتی با تأکيد بر فرآيند توليد اين محصولات از اواخر بهمن ماه سال جاری آغاز و تا نيمه فروردين سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تيم هاي بازرسي مدیریت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو بصورت روزانه و در بازه های زماني تعيين شده از مراکز توليد و توزيع مواد غذايي بازديد فني و بهداشتي به عمل آورده و اقدامات قانوني در خصوص واحدهاي متخلف و غيرمجاز انجام خواهد پذیرفت.

دکتر عباس اخگری افزود: کارگروه ساماندهي مواد غذايي جلسات متعددي را به منظور برنامه ريزي کنترل محصولات فوق در سطح عرضه برگزار و در این راستا بازديدهاي مشترک کارشناسان مدیریت نظارت بر موادغذايي،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو و کارشناسان بهداشت محيط از انبارهاي نگهداري مواد غذايي و آشاميدني از اواخر بهمن ماه سال جاری انجام و اقدامات قانوني لازم در خصوص محصولات غيرمجاز و نامنطبق با استاندارد  صورت خواهد پذیرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار