انجام بیش از 800 بازرسی در ایام تعطیلات نوروز به همت معاونت غذا و دارو

  • PDF

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروز بیش از 800 بازرسی به همت کارشناسان این معاونت صورت پذیرفت.

دکتر عباس اخگری؛ در گفتگو با وب دا  ضمن قدردانی از تلاش های فعالان عرصه سلامت در ایام تعطیلات نوروز گفت: به منظور تامین سلامت،تشدید نظارت بر ارائه خدمات دارویی و کیفیت محصولات پر مصرف ايام نوروز از جمله فرآورده های گوشتی با قدرت فساد پذیری بالا؛فرآورده های آردی،کیک،کلوچه،بیسکویت،شيريني ،فرآورده های آجيل؛خشکبار؛شکلات وتامین دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی در ایام تعطیلات نوروز،طرح نظارتی بسیج سلامت نوروزی معاونت غذاودارو دانشگاه از اواخر بهمن ماه سال 97 آغاز و تا نيمه فروردين ماه سال 98 اجرا شد.

وی تصریح کرد: شش تيم بازرسي معاونت غذا و دارو بصورت روزانه و در بازه های زماني تعيين شده از داروخانه های بیمارستانی؛شبانه روزی و روزانه سطح شهر مقدس مشهد و مراکز توليد و توزيع محصولات غذایی،آشاميدني،آرايشي،بهداشتي و بویژه فرآورده های غذایی فسادپذیر، بازديد فني و بهداشتي به عمل آورده و اقدامات قانوني در خصوص واحدهاي متخلف و غير مجاز صورت پذیرفت.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: با  تشدید نظارت های تیم های بازرسی معاونت غذا و دارو بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مصرفی بویژه فرآورده های لبنی،آجیل،شیرینی،شکلات،خشکبار و ... تلاش شد که آنچه در سبد غذایی هموطنان قرار میگیرد از نظر شاخص های کمی و کیفی در سطح مطلوبی باشد.

وی افزود: در این مدت 643 مورد بازرسی از داروخانه ها، 18 مورد بازرسی از مراکز درمانی، 137 مورد بازرسي از واحدهاي توليد مواد غذایی؛آشاميدني؛آرايشي؛بهداشتي و 12 مورد بازرسی از عطاری ها  و باشگاه های ورزشی در طرح بسیج سلامت نوروزی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

دکتر اخگری افزود: در این مدت ضمن 55 مورد پاسخگویی به شکایات در حوزه دارو، 8 مورد پاسخگویی به شکایات در حوزه غذایی، 49 مورد صدور مجوز صادرات و واردات، 810 مورد پاسخگویی اطلاعات دارو و سموم از طریق سامانه 190به حدود 50 بیمار صعب العلاج؛ داروهای تحت کنترل از طریق داروخانه 22 بهمن ارائه شد و مراکز درمان سوء مصرف موادومراکز درمانی ،قبل از تعطیلات داروهای مخدر خود را از این معاونت تحویل گرفته بودند.

وی از هماهنگی های صورت گرفته توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه به منظور امداد رسانی به هموطنان استان هایی که گرفتار سیل شدند بصورت کمک های نقدی و غیر نقدی بویژه ارسال دارو و ملزومات با همکاری بسیج جامعه پزشکی به استان گلستان خبر داد.

معاون غذا و دارو دانشگاه خاطر نشان کرد: ذخایر دارو و ملزومات مصرفی استان جهت چند ماه آینده صورت پذیرفته و در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.

دکتر اخگری اظهار داشت: تیم سلامت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد امیدوار است با تشدید نظارت ها در ایام تعطیلات نوروز، دغدغه مردم و بویژه زائران و مجاوران بارگاه حضرت ثامن الحجج(ع) را در حوزه سلامت، مرتفع ساخته باشد.

در ایام تعطیلات نوروز، معاون غذا و دارو به همراه دبیر کمیته خدمات سفر، مدیران حوزه های معاونت غذا و دارو  و هیات همراه به منظور نظارت بر نحوه ارائه خدمات به زائران و مجاوران بارگاه حضرت ثامن الحجج(ع) بازدیدهای دوره ای از داروخانه های بیمارستانی؛شبانه روزی و روزانه سطح شهر مقدس مشهد، واحدهای توليد و توزيع محصولات غذایی؛آشاميدني؛آرايشي؛بهداشتي و ... به عمل آوردند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار