تاکید معاون غذا و دارو بر فرهنگ سازی در حوزه صنف خرده فروشان گیاهان دارویی

  • PDF

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر انجام اقدامات فرهنگی در حوزه صنف خرده فروشان گیاهان دارویی تاکید کرد

به گزارش وب دا، دکتر عباس اخگری؛ با حضور در برنامه تلویزیونی اشاره، با اشاره به بررسی وضعیت عطاری ها و با اشاره به روند فزاینده مداخله در درمان، فروش کالاهای سلامت محور و ... توسط خرده فروشان گیاهان دارویی، خواستار انجام اقدامات فرهنگی ویژه به منظور ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه، با وحدت رویه و دقت نظر بیشتر توسط ارگان های دخیل در امر سلامت شد.

وی با بیان اینکه داروخانه تنها مكان مجاز عرضه دارو و مكمل‌هاست اظهار داشت: مصرف هر دارویی بدون نظر و تجویز پزشک به شدت خطرساز خواهد بود لذا خرده فروشان گیاهان دارویی حق هیچگونه مداخله در فروش و تجویز دارو و مكمل‌ را نداشته و با این موارد باید برخورد قانونی جدی توسط مراجع ذیصلاح صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه سلامت، وظایف سنگینی بر عهده دانشگاه و سایر ارگان های مربوطه نهاده شده، بر انجام اقدامات فرهنگی به منظور افزایش آگاهی های عمومی در خصوص عوارض مصرف و عواقب غیر قابل جبران استفاده از فرآورده های پیشنهادی  توسط خرده فروشان گیاهان دارویی به منظور درمان بیماری ها و ... توسط ارگان های دخیل در امر سلامت، توصیه ویژه کرد.

معاون غذا و دارو خاطر نشان کرد: از آنجایی که رسالت معاونت غذا و دارو دانشگاه، صیانت از سلامت آحاد مردم جامعه است لذا با هرگونه تبلیغ، فروش دارو و کالاهای سلامت محور توسط خرده فروشان گیاهان دارویی که سلامت مردم را به مخاطره می اندازد برخورد قانونی لازم صورت می پذیرد.

با برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور فرهنگ سازی و افزایش آگاهی های عمومی در حوزه سلامت، معاون غذا و دارو و مدیران حوزه های مختلف این معاونت در برنامه های زنده رادیویی، تلویزیونی و مصاحبه های مختلف اصحاب رسانه مشارکت می نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار