بررسی راهکارهای مبارزه با قاچاق دارو و ملزومات پزشکی

  • PDF

نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای مبارزه با قاچاق دارو و ملزومات پزشکیدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این نشست با حضور کارگروه های تخصصی حوزه های دارو و ملزومات پزشکی کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان ، جمعی از مدیران امور دارو و ملزومات پزشکی دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشكي مشهد، بيرجند، بجنورد، سبزوار، نیشابور،گناباد، تربت حيدريه، تربت جام، اسفراین، نمایندگانی از کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، سازمان صنعت؛معدن و تجارت به ميزباني معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیرخانه کلان منطقه 9 آمایشی،برگزار شد.

در این نشست، مدیران حوزه های دارو و ملزومات پزشکی دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشكي کلان منطقه 9 آمایشی به بیان مشکلات موجود در حوزه های مذکور پرداختند و در راستای نقش نظارتی دانشگاه ها بعنوان یکی از مهم ترین مراجع اقدام کننده در حوزه سلامت در خصوص وحدت رویه در برخورد با تخلفات این حوزه ها تصمیماتی اتخاذ نمودند.

بحث و تبادل و نظر در خصوص وظایف معاونت های غذا و دارو در پیشگیری و مقابله با قاچاق اقلام سلامت محور، کنترل خروج دارو؛ملزومات و شیرخشک توسط زائران از استان، کمیته زنجیره تامین دارو و ملزومات و ... از جمله مواردی بود که در نشست مدیران امور دارو و ملزومات پزشکی معاونت های غذا و دارو دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی به آن پرداخته شد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.