مشارکت داروخانه های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

  • PDF

معاونت غذا و دارو دانشگاه با هدف افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس فشارخون بالا به مشارکت و همکاری در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون اقدام نموده است.

در راستای اجراء طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با شعار " فشارخون بالا؛بدانیم و اقدام کنیم" معاونت غذا و دارو دانشگاه از 27 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی فشار خون درکشور اقدام به اجراء این طرح با جلب مشارکت داروخانه ها، درج شعار مذکور در سربرگ مکاتبات اداری، اطلاع رسانی در سایت معاونت غذا و دارو و ... کرده است.

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کل کشور در مناطق شهری و روستایی با اهداف افزایش سواد سلامت جامعه، پیشگیری؛شناخت و کنترل فشار خون بالا، کشف عوامل خطر در افراد بالای 30 سال، اطلاع رسانی درخصوص کاهش مصرف نمک روزانه مردم و کنترل صنایع و ساختارهای مرتبط و در تمام خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت،کلینیک های وابسته به بیمارستان ها، داروخانه ها، محل های تجمعی مانند محل برگزاری نماز جمعه، کارگاه ها و کارخانجات، ادارات دولتی با تعداد زیاد پرسنل و ... در حال اجراست.

با فراخوان معاونت غذا و دارو دانشگاه به منظور همکاری داروخانه ها در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، داروخانه ها اعلام آمادگی خود را با تکمیل فرمهای مربوطه به این معاونت اعلام و با آماده سازی فضای مناسب در داروخانه، حضور مسئولین فنی داروخانه در برنامه آموزشی معاونت بهداشتی و ... به اجراء هرچه بهتر این طرح کمک شایانی نموده اند.

بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برای دستیابی به اهداف خود در گام نخست مستلزم افزایش سواد سلامت مردم با همیاری رسانه ها و اصلاح رفتارهای فردی و کسب شیوه های خودمراقبتی و در گام بعدی نیازمند مشارکت های درون بخشی و بین بخشی است که با تلاش های جدی بتوان بیماری های غیر واگیر که عامل ۸۰ درصد مرگ و میرها در کشور محسوب می شوند، را کنترل و در افزایش نرخ امید به زندگی سالم، افق روشنی را در پیش رو داشته باشیم.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.