تاکید سرپرست معاونت غذا و دارو بر نظارت صحیح بر توزیع دارو و لوازم پزشکی

  • PDF

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: باتوجه به شرایط تحریم که بر کشور ما تحمیل شده نیاز به نظارت صحیح بر توزیع دارو و لوازم پزشکی ضروری است.

به گزارش وب دا، دکتر موفق در نشست مشترک با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این حوزه با اشاره به اینکه نظارت صحیح بر توزیع دارو و لوازم پزشکی ، درمانگاه ها و مطب ها در شرایط امروز جامعه نیاز است، بیان کرد: برای انسجام در ارائه خدمات و برخورد با متخلفان نیاز است که در بازدید ها نمایندگان معاونت غذا ودارو و معاونت درمان همزمان حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دلیل شرایطی که آمریکا و کشورهای غربی برای کشور ما ایجاد کردند نیاز به  برنامه ریزی منسجمی برای بازه زمانی 6 ساله احساس می شود، عنوان کرد: بعد از غذای مردم، موضوع دارو و درمان در اولویت است و در کشور ما نیز به دلیل گستردگی تعداد مراجعات به پزشکان، موضوع دارو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مدیریت صحیح در حوزه مصرف دارو از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: با توجه به شرایط ویژه مشهد مقدس و حضور سالانه میلیون ها زائر در این شهر، انتظار می رود مشهد مقدس در زمینه کنترل و مصرف دارو در کشور پیشرو و برتر باشد.

وی با اشاره به ایجاد قرارگاه جهادی دارو در وزارت بهداشت اظهار امیدواری کرد: با تدابیر ویژه بتوان موضوع دارو را به شکل مطلوبی مدیریت کرد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.