هر داوطلب سلامت 40 خانوار را زیر پوشش قرار می دهد

  • PDF

رییس مرکز بهداشت شماره یک مشهد با اشاره به نقش مهم داوطلبان سلامت در ارتقای سواد سلامت جامعه اظهار داشت: هر داوطلب سلامت می تواند 40 خانوار را زیر پوشش قرار دهد.

دکتر امینی در حاشیه مراسم تجلیل از داوطلبان سلامت در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار و 700 داوطلب سلامت در مناطق زیر پوشش این مرکز فعالیت می کنند و در راستای ترویج مفاهیم سلامت ، توسعه رفتارهای سالم، توانمند سازی و حساس سازی افراد جهت حفظ و ارتقاء سلامت خود، خانواده و جامعه تلاش می کنند.

وی تصریح کرد:  داوطلبان سلامت افرادی تحصیل کرده هستند که به صورت دوره ای برنامه های آموزشی را در حوزه بهداشت فرا می گیرند و سپس مطالب را به جمعیت زیر پوشش خود منتقل می کنند.  

رییس مرکز بهداشت شماره یک مشهد با بیان اینکه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بهترین شرایط 20 تا 25 درصد تامین کننده سلامت جامعه هستند اظهار داشت: با مشارکت گروه های مردمی و دیگر سازمان ها می توان در بهبود وضعیت سلامت جامعه موثر بود.

دکتر امینی به حضور خیران سلامت در اجرای طرح های زیر ساختی، فرهنگ سازی سلامت و تجهیز واحدهای بهداشتی زیر پوشش این مرکز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شاخص جلب مشارکت های مردمی و خیران در این مرکز 54 درصد است که این امر نشان دهنده حضور پر رنگ خیران سلامت است.

گفتنی است: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۴ هزار و ۷۰۰ داوطلب سلامت در ۲۸۴ پایگاه سلامت و ۶۶۸ خانه بهداشت در راستای ترویج مفاهیم سلامت ، توسعه رفتارهای سالم، توانمند سازی و حساس سازی افراد جهت حفظ و ارتقاء سلامت خود، خانواده و جامعه تلاش می کنند.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.