فعالیت 14 هزار داوطلب سلامت در مناطق زیر پوشش دانشگاه

  • PDF

پنجم دسامبر مصادف با 14 آذر ماه روز جهانی داوطلب، فرصتی است برای تقدیر از تلاش­های داوطلبانه اقشار مختلف مردم در زمینه تامین، حفظ و ارتقای عادلانه سلامت خود، خانواده، جامعه و جهانی که در آن زندگی می­کنند.

به وب دا، قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  اظهار داشت: توجه به فعالیت­های داوطلبانه برای تامین، حفظ و ارتقای عادلانه سلامت در کشور، قدمتی دیرینه دارد و تربیت بیش از 200 هزار داوطلب سلامت در کشور در طول سالیان گذشته و خدمات ارزشمند آنها در زمینه آموزش سلامت به مردم و همکاری با مراکز ارائه خدمات بهداشتی در ارائه بهتر انواع خدمات بهداشتی به اقشار آسیب پذیر جامعه، سند افتخاری برای نظام ارائه مراقبت­های اولیه بهداشتی در کشور است.

دکتر فرهمند خاطر نشان کرد: این برنامه با اجرای توسعه خودمراقبتی در قالب پنجمین گام از برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و تربیت بیش از 256 هزار سفیر سلامت خانوار، 7 هزار و 500 سفیر سلامت دانش آموز و 8 هزار و 500 سفیر سلامت دانشجو برای مراقبت از سلامت خود، خانواده و جامعه به خوبی توسعه یافته و تقویت شده است.

وی افزود: در حال حاضر برنامه داوطلبان سلامت در همه مراکز خدمات جامعه سلامت، پایگاه­ها و خانه ­های بهداشت زیر پوشش دانشگاه اجرا می­شود و 14 هزار داوطلب سلامت جمعیتی بیش از 2 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده­اند.

وی ضمن عرض تبریک این روز گفت: روز جهانی داوطلب فرصت مناسبی است جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبانه بیش از 14 هزار داوطلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد که برای حفظ و ارتقای سلامت خود، خانواده و جامعه تلاش می­کنند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.