تیم بهداشتی دانشگاه با 70 نفر از نیروهای خود به کرمانشاه اعزام می شود

  • PDF

رییس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: تیم بهداشتی این دانشگاه در قالب 14 گروه چهار نفره شامل پزشک، کارشناس مبارزه با بیماری ها، کارشناس بهداشت محیط و ماما به همراه 12 نفر پشتیبان که در مجموع شامل 70 نفر می شوند به کرمانشاه اعزام خواهند شد.

دکتر محمد رضا جویا در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص تیم اعزامی معاونت بهداشتی به مناطق زلزله زده غرب، گفت: در پی زلزله غرب کشور که نگرانی ارگان های مختلف را به دنبال داشت؛ معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله آمادگی خود را جهت کمک به زلزله زدگان اعلام کرد.

 وی از تقسیم نیروهای اعزامی معاونت بهداشتی در چهار دسته خبر داد و بیان داشت: در روزهای اولیه پس از وقوع زلزله تیم هلال احمر خدمات مورد نیاز را ارائه و پس از این مرحله است که باید پیشگیری از بیماری ها، ترمیم زخم ها و مراقبت های لازم در حوزه پیشگیری از آلودگی محیط، آب و... توسط تیم بهداشتی دنبال شود.

 رئیس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعزام پزشک به عنوان رهبر تیم اعزامی جهت پیشگیری از بیماری ها اشاره و تاکید کرد: کارشناس مبارزه با بیماری های دسته دومی است که توسط معاونت بهداشتی به این مناطق اعزام می شود و مراقبت های لازم را در خصوص غربالگری افراد مشکوک مانند افراد سرماخورده در فصل سرد و... را انجام داده و با نمونه گیری و پی گیری مانع از رشد بیماری های شایع می شود.

دکتر جویا بیان داشت: واکسیناسیون گروه های خطر در هنگام وقوع زلزله مانند نوزادان، مادران باردار و سالمندان نیز در این میان دارای اهمیت بسیار است و با توجه به زایمان هایی که پس از زلزله در این مناطق داشته ایم باید واکسیناسیون های مادران باردار و دیگر گروه های خطر ادامه پیدا کند.

 وی اضافه کرد: کارشناسان بهداشت محیط نیز در این اعزام در کنار ما خواهند بود و نمونه برداری از محیط های غذایی، منابع آب، نظارت بر دفع آب و فاضلاب، دفع پسماندها و نظارت بر هر چه که در محیط از نظر بهداشت و سلامتی دارای اهمیت است را دنبال و با متخلفین برخورد می کنند.

رئیس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: کارشناسان مامایی چهارمین دسته از گروه های اعزامی تیم بهداشتی دانشگاه به مناطق زلزله زده هستند؛ که تمامی مباحث مربوط به خانواده، بهداشت باروری، سلامت نوزادان، مادران باردار و مادران شیرده را دنبال می کنند.

دکتر جویا از آمادگی بالای تیم بهداشتی دانشگاه جهت اعزام به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و اظهار داشت: پس از فراخوان دانشگاه در قسمت معاونت بهداشتی از مجموع 19 شهرستان تحت پوشش دانشگاه و هفت دانشگاه و دانشکده قطب (بجنورد، بیرجند، تربت حیدریه، تربت جام، سبزوار، گناباد، اسفراین و نیشابور) 350 نفر جهت حضور در مناطق بحران زده اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: بر اساس نیاز کرمانشاه در خصوص وجود 14 تیم چهار نفره بهداشتی از هر دانشگاه در هنگام حضور در این مناطق، دانشگاه مشهد نیز در مجموع از میان 350 نفر داوطلب؛ 70 نفر را در قالب 14 تیم چهار نفره و 12 نفر پشتیبان به این مناطق اعزام خواهد کرد.

رئیس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: تمامی گروه های چهار گانه در این اعزام وسایل فنی و شخصی مورد نظر خود را همراه خواهند برد و همراه با تیم درمانی دانشگاه در این مناطق حضور خواهند یافت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار