تهیه دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم با هدف ارتقای تأمین بخشی از انرژی و مواد مغذی مورد نیاز، ارائه موادغذایی سالم و جلوگیری از عرضه موادغذایی کم ارزش تغذیه ای به آنها، تهیه و تنظیم شده است.

دکتر اباصلتی در گفتگو با وب دا،  در تعریف پايگاه تغذيه سالم، اظهار داشت: پایگاه تغذیه سالم به مكانی اطلاق می شود که تهیه یا عرضه و فروش مواد خوردنی و آشامیدنی آماده مصرف به صورت سرد و گرم در آن انجام می گیرد .

وی بیان کرد: تغذیه ای که تمام نیاز های تغذیه ای بدن را تامین می کند و سالم، کافی، متنوع و متعادل می باشد و غذای سالم یا ایمن غذایی است که از مواد اولیه سالم و ایمن تهیه شده وعاری از مواد زیان بخش و مضر باشد تغذیه سالم به شمار می رود.

دکتر اباصلتی با اشاره به غذاهای آماده بیرون اذعان داشت: غذاهایی که از بیرون (مراکز پخت) تهیه می شوند، وضعیت بهداشتی مرکز پخت و شرایط حمل و نقل غذا باید مطابق با آیین نامه مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باشد.

وی در ادامه بیان کرد:  در مورد این نوع غذاها باید به نکاتی از جمله کم نمك، کم چرب بودن، سرو حجم کم غذا، استفاده از ظروف یکبار مصرف مناسب، عدم توزیع نوشابه های گازدار همراه با غذا یا مجزا مورد توجه قرار گیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.