شناسایی بیش از یک هزاربیمار مبتلا به فشار خون بالا در شهرستان فریمان

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان از شناسایی یک هزار و پانصدبیمار مبتلا به بیماری فشار خون بالا در این شهرستان خبر داد.

دکتر محمد علی پاینده در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در مرحله اجرایی این طرح 8 مرکز خدمات جامع سلامت ،6 پایگاه بهداشتی  ،35 خانه بهداشت ،5 ایستگاه موقت و بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان ، سنجش فشار خون مراجعین را انجام می دادند افزود: در این مرحله تیم های سیاری هم پیش بینی شده بود که با مراجعه به مساجد،اصناف،ادارات کارخانه ها و صنایع شهرستان ،کار غربالگری فشار خون را بصورت مراجعه حضوری بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون 42 هزار و 308 نفر از افراد بالای 30 سال شهرستان مورد سنجش فشار خون قرار گرفتند عنوان کرد: درصد غربالگری در روستاهای اصلی و قمر، بالای 99 درصد و در شهرهای قلندرآباد،فرهادگرد و سفید سنگ(شهرهای زیر 20 هزار نفر) 99 درصد ، در شهر فریمان 72.4و در مجموع شهرستان بیش از 88 درصد جمعیت واجد شرایط طبق گزارش سامانه پرونده الکترونیک غربالگری شده و بیش از 7 هزار نفر نیز نتایج کنترل فشار خون آنها در سامانه کشوری سلامت (gov) ثبت شده است.

وی افزود:با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا ،یک هزار و 500 بیمار جدید شناسایی شدند که از بیماری خود اطلاع نداشتند که این افراد برای طی مراحل درمان و انجام مراقبت ها به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع شده اند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار