کشف و معدوم سازی بیش از 131 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

فعالیت 119 گروه بازرسی بهداشت محیط در ماه های محرم و صفر در مشهدمدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در قالب طرح تشدید نظارت از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در فصل تابستان بیش از 131 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و معدوم شد.

مهندس علی اصغر حسنی در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: از ابتدای فصل تابستان تا کنون 74 هزار و 355 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است  که در این قالب 11 هزار و 536 مورد اقدام قانونی انجام شده است.

وی تعداد موارد تعطیلی را 203 مورد عنوان کرد و افزود: تعداد نمونه برداری مواد غذایی 885 مورد و تعداد موارد سنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل 26 هزار و 911 مورد بوده است.

مهندس حسنی اذعان کرد: طی این مدت پنج هزار و 960 نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی و استخر و تعداد 90 هزار و 342 مورد کلرسنجی آب آشامیدنی و استخر انجام شده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تعداد شکایات ثبت و رسیدگی شده در سامانه شکایات مردمی 190، سه هزارو 173 مورد بوده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.