کشف و معدوم سازی بیش از 16 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در شهرستان چناران

  • PDF

انجام بیش از 35 هزار بازدید در قالب طرح تابستانه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران از کشف و معدوم سازی بیش از 16 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در این شهرستان  خبر داد.

دکتر احمدرضا رجب پور در گفتگو با وب دا  با اشاره به اهمیت سلامت مواد غذایی گفت: رکن استقلال اقتصادی، خودکفایی در تأمین مواد غذایی سالم است و کشوری که بتواند مواد غذایی مورد نیازش را به تنهایی و بدون وابستگی  و در سلامت کامل تأمین کند، قادر است خود را از زیر فشارها برهاند و در برابر مشکلات و مشقات ایستادگی کند.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی چناران با مساحت 605 هکتار یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی شرق کشور محسوب می شود افزود: هم اکنون تعداد  92 واحد صنعتی غذایی و آرایشی در شهرک صنعتی چناران فعال است که 88  مورد آن واحد غذایی فعال می باشد. از ابتدای سال جاری 194 مورد بازدید توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی صورت گرفته که 14 مورد اخطار و تذکر و 2 مورد معرفی به کمسیون ماده 11 صادر شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران ادامه داد، از ابتدای سال جاری تعداد 101 مورد نمونه برداری توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی انجام شده و 16170 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و معدوم گردیده است.

دکتر رجب پور افزود: از ابتدای سال 98 تعداد 155 مورد مجوز صادرات و 111 مورد پروانه ساخت صادر و تمدید شده است و 3 واحد صنایع غذایی مستقر در چناران (خمیر مایه رضوی، بهار رز چناران، احیانان ایرانیان) به عنوان واحدهای نمونه صنایع غذایی استان معرفی شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران خاطر نشان کرد: در سال رونق تولید علاوه بر حمایت از صنایع غذایی فعال شهرستان، تمام تلاش خود را جهت حفظ سلامت مواد غذایی تولید شده و رعایت استانداردهای بهداشتی به کار بسته است تا هم چرخ اقتصاد به حرکت درآید و هم سلامت مردم تضمین شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.