اجرای دومین مرحله طرح غربالگری تلفنی بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس اداره پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دومین مرحله طرح غربالگری تلفنی بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اولویت گروه‌های پرخطر در حال اجراست.

دکتر زهرا نهبندانی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در مرحله اول طرح غربالگری بیماری کرونا با تمامی خانواده‌های ساکن مناطق زیرپوشش این دانشگاه از طریق سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته شد و افراد دارای علائم مشکوک تحت مراقبت و پیگیری قرار گرفتند.

وی افزود: در مرحله دوم این طرح که به تازگی آغاز شده دوباره با تمامی خانوارهای ساکن مناطق زیر پوشش این دانشگاه که بیش از پنج میلیون نفر هستند، تماس حاصل شده و گروه‌های پرخطر شناسایی و تحت پیگیری قرار می‌گیرند.

رییس اداره پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد ؛گروه‌های پرخطر را شامل مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیش فشاری خون، دیابت، نقص سیستم ایمنی و بیماری‌های قلبی و عروقی عنوان کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر تماس از طریق سامانه ۴۰۳۰، اطلاعات افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای در پرونده الکترونیک سلامت آنان نیز موجود است.

دکتر نهبندانی یکی دیگر از اهداف مرحله دوم طرح غربالگری کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را مراقبت و پیگیری  افراد جا مانده در مرحله اول عنوان کرد.

هم اکنون بیش از پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد  قرار دارند و بقیه نیز توسط سایر دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در استان خدمات‌رسانی می‌شوند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.