بیش از 500 هزار نفر در 38 مرکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته مراقبت کرونا، غربالگری شدند

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  اظهار کرد: تاکنون  بیش از 500 هزار نفر در 38 مرکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته فعال در برنامه کنترل و پیشگیری کرونا، غربالگری شده ­اند.

دکتر مهدی قلیان در گفتگو با وب دا، ضمن تاکید بر اینکه تلاش مضاعف سربازان خط مقدم حوزه بهداشت در کنترل و مراقبت کووید‏‏- 19، در کاهش بار مراجعه بیماران و افراد مشکوک به مراکز درمانی بسیار چشمگیر بوده است، اظهار کرد: با تلاش همه جانبه و شبانه روزی کارکنان محیطی به ویژه بهورزان، مراقبین سلامت و پزشکان در غربالگری بسیج ملی مبارزه با کرونا، تعداد افراد غربالگری شده در 38 مرکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته فعال در برنامه کنترل و پیشگیری کرونا در شهر مشهد و سایر شهرستانهای تحت ­پوشش دانشگاه تاکنون520 هزار و 411 نفر بوده است که از این تعداد10 هزار و889 نفر مورد مشکوک، و توسط پزشک ویزیت شده و تعداد 809 نفر بصورت سرپایی و با استناد به علایم بالینی و با حفظ قرنطینه خانگی در منزل درمان شده ­اند.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا تعداد یک هزار و992 نفر از افراد غربالگری شده به درمانگاه­های منتخب تخصصی ارجاع شده­ اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با توجه به حجم بالای موارد مشکوک مراجعه کننده به مراکز 16 ساعته و پس از غربال موارد، تنها 211 مورد به بیمارستان­های تعیین شده ارجاع شده ­اند که نشان از تاثیر بسزای تلاش کادر بهداشتی در کاهش حجم مراجعات به مراکز درمانی دارد.

دکتر قلیان با بیان اینکه خدمات بهورزان و مراقبین سلامت ،جامع ترین خدمات سلامتی برای ابعاد مختلف نیازهای انسان در جهت پیشگیری از بیمار شدن آحاد جامعه می­باشد گفت: در راستای اجرای بسیج ملی کنترل کووید 19 زحمات و تلاشهای پرسنل حوزه بهداشت خصوصا" بهورزان و مراقبین سلامت همراه و دوشادوش سایر بخش های سلامت ستودنی است.

شایان ذکر است یک هزار و 199 بهورز در 745 خانه بهداشت و پایگاه سلامت روستایی و یک هزار و 415 مراقب سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول فعالیت می باشند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.