97 مادر باردار مشکوک به کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه شناسایی شدند

  • PDF

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۹۷ مادر باردار دارای علائم مشکوک به کرونا با اجرای طرح غربالگری مادران باردار در مناطق تحت پوشش دانشگاه شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

دکتر محمد احمدیان در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در اجرای طرح غربالگری کرونا مادران باردار، کارشناسان از طریق سامانه ۴۰۳۰ به طور روزانه با آنان تماس گرفته و افراد دارای علامت جهت مشاوره و معاینه رایگان به صورت حضوری دعوت می‌شوند.

دکتر محمد احمدیان اظهار داشت: از بین مادران باردار با علائم مشکوک نتیجه آزمایش کرونای ۳۱ نفر مثبت اعلام شده است.
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تاکنون افزون بر ۹۸ درصد از مادران باردار تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تلاش مستمر کارشناسان مراکز خدمات جامع سلامت از نظر بیماری کرونا غربالگری شده‌اند.
دکتر احمدیان گفت: غربالگری تلفنی مادران باردار نسبت به بیماری کرونا طی ۲ مرحله همزمان با سراسر کشور از اسفند ماه پارسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در مرحله اول که از ۱۵ اسفندماه پارسال تا ۲۰ فروردین ماه امسال انجام شد، ۳۶ هزار مادر باردار تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با پوشش ۱۰۰ درصدی غربالگری تلفنی شدند.
وی ادامه داد: در مرحله دوم غربالگری کرونای مادران باردار که از ۲۰ فروردین ماه امسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد، ۴۵ هزار مادر باردار در مناطق تحت پوشش از  طریق سامانه خود اظهاری و مشاوره تلفنی، شناسایی شده‌اند که ۳۶ هزار نفر از این تعداد موارد قبلی و ۹ هزار نفر هم موارد جدید بوده‌اند.
دکتر احمدیان خاطر نشان کرد: در مرحله دوم تاکنون ۴۴ هزار و ۳۲۸ نفر از مادران باردار شناسایی شده به صورت تلفنی غربالگری شده‌اند.
شایان ذکر است سالانه ۱۱۰ هزار زایمان در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می‌شود که تعداد قابل توجهی از این مادران باردار در مراکز خدمات جامع سلامت دارای پرونده بهداشتی می باشند و به طور مستمر تحت مراقبت قرار دارند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.