جمع آوری و امحاء 4 هزار قلیان در مشهد در راستای پیشگیری از شیوع کرونا

  • PDF

در راستای پیشگیری از شیوع کرونا، بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، طی اجرای طرح جلوگیری از عرضه مواد دخانی ( قلیان) در منطقه، تعداد 4 هزار قلیان را جمع آوری و معدوم کردند.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این طرح با همکاری و مشارکت حوزه قضایی و نیروی انتظامی مشهد مقدس انجام و قلیانهای جمع آوری شده طی مراسمی و با حضور نمایندگانی از نیروی انتظامی و مجتمع قضایی معدوم گردید.

مهندس علی اصغر حسنی از هموطنان خواست به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس به طور جد از مصرف دخانیات به ویژه قلیان بپرهیزند.

وی با تاکید براینکه حضور در محیط های جمعی و شلوغ از جمله سفره خانه های سنتی عاملی جهت انتقال ویروس کرونا می باشد خاطر نشان کرد: تماس با اشیاء و محیط های آلوده باعث انتقال سریع این ویروس خواهد شد.

وی افزود: مصرف و مواجهه با دود محصولات دخانی تاثیر مستقیمی بر تضعیف سیستم ایمنی و مستعد شدن بدن برای ابتلا به بیماری ها داشته بعلاوه اینکه استفاده از وسایل و ابزار آلات قلیان، افزایش ریسک خطر ابتلاء به این بیماری را به همراه خواهد داشت. 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.