123 هزار نفر در خراسان رضوی شیوه‌های مقابله با کرونا را آموختند

  • PDF

رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا کنون 123هزار نفر از شاغلان استان خراسان رضوی در رابطه با مقابله با ویروس کرونا آموزش دیده‌اند.

مهندس فرشید وفا در گفتگو با وب دا  افزود: با توجه به اهمیت کنترل عوامل شغلی و مرتبط با کار در پیشگیری و کاهش بار بیماری ناشی از ویروس کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بسیج بهداشت حرفه ای برای مقابله با کووید – ۱۹ در حال اجراست و در همین راستا و با تاکید بر صیانت تمامی کارکنان اعم از  کارگران، کارمندان اداری، مدیران، ناظران و به ویژه کادر بهداشتی و درمانی خط مقدم درمان بیماران، برنامه تشدید نظارت بهداشت حرفه ای با هدف مقابله با کروناویروس در حال اجراست.

وی ادامه داد: بر همین اساس تمامی بازرسان بهداشت حرفه ای حوزه بهداشت دانشگاه با جلب مشارکت حداکثری مسئولان بهداشت حرفه ای کارگاه ها و صنایع و فعال سازی تشکیلات بهداشت کار شامل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار، ایستگاه بهگر، خانه بهداشت کارگری، مرکز بهداشت کار و مراکز معاینات شغلی در این زمینه فعال هستند.

رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تشدید بازرسی از کارگاه ها و کارخانه ها، محیط های شغلی جمعی و دارای مراجعات زیاد، محیط های کشاورزی و دامداری، کارگاه های روستایی و مشاغل خانگی، محل های تجمع کارگران فصلی و کودکان کار، نظارت بر عملکرد شاغلان و محیط کار بیمارستانها و مراکز ارائه دهنده خدمات معاینات شغلی از اهم اقدامات در راستای کنترل این بیماری است.

مهندس وفا ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران این حوزه شامل بازرسان بهداشت حرفه­ ای و کارشناسان بهداشت حرفه­ ای شاغل در کارگاه­ها و کارخانه ها و بیمارستان­ها و سایر واحدهای کاری، آموزش123هزار نفر از شاغلین، توزیع حدود 28هزار بسته آموزشی، بیش از 21 هزار مورد بازرسی را از مهمترین برنامه­ های گروه سلامت کار معاونت بهداشت در راستای مقابله با کووید – ۱۹ برشمرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.