نماز عید فطر در محوطه مساجد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی اقامه می شود

  • PDF

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارکرد: اقامه نماز عید فطر در محوطه مساجد و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود و اقامه این نماز با فضیلت در مصلی ها به دلیل ازدحام جمعیت صورت نمی پذیرد.

دکتر علی اصغرحسنی در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه استفاده از ماسک و دستکش و لوازم شخصی مانند مهر و سجاده  برای حضور در نماز عید فطر ضروری است، خاطر نشان کرد: علاوه براین افراد کم توان ، سالمندان و کودکان نیز نباید برای اقامه نماز به مساجد مراجعه کنند زیرا خطر ابتلا به بیماری در این افراد نسبت به سایرین بیشتر است.

وی با بیان اینکه در مصلی ها به دلیل تراکم و ازدحام بالای جمعیت، نماز عید فطر اقامه نمی شود، اظهار کرد: نماز گذاران نیز باید فاصله یک و نیم متری از یکدیگر و تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: اطلاع رسانی از سوی هیات امنای مساجد و بسیج محل مبنی بر عدم حضور بیماران خاص و زمینه ای با ریسک بالا و همچنین کودکان و سالمندان در مراسم صورت پذیرد.

وی ادامه داد: علاوه براین از هر گونه پذیرایی و توزیع نذورات جدا خودداری شود و هیات امنا،، روحانی مساجد و بسیج، مسوول نظارت و حسن اجرای برنامه در مساجد می باشند.

دکتر حسنی گفت: مرکز امور مساجد هماهنگی لازم را با مساجد در جهت اجرای راهنماهای بهداشتی داشته باشند؛ همچنین حضور کلیه افراد در محل برگزاری مراسم باید با ماسک و دستکش باشد و افراد شرکت کننده لازم است سجاده، مهر، قرآن و مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) خود را همراه بیاورند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.