مردم از مسافرت های غیر ضروری در ایام تعطیلات عید فطر خودداری کنند

  • PDF

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال ابتلا مردم به این بیماری، از عموم مردم درخواست می شود از مسافرت های غیر ضروری در ایام تعطیلات عید فطر خودداری کنند تا شاهد شیوع مجدد این بیماری نباشیم.

دکتر سید کاظم فرهمند در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از مسافرت های غیر ضروری در ایام تعطیلات عید فطر موجب کاهش ابتلا به این بیماری در سراسر کشور می شود از همین رو از عموم مردم درخواست می کنیم که همچنان به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشند، عنوان کرد: متاسفانه اخباری حاکی از شلوغ شدن جاده ها به دست ما رسیده که می تواند این ازدحام جمعیت در مسیر و مسافرت ها غیر ضروری زمینه ابتلا جمع کثیری از افراد را به این بیماری فراهم آورد.

وی با بیان اینکه شرایط سفید برخی از شهرها نباید این تصور را برای عموم مردم ایجاد کند که شیوع کرونا پایان پذیرفته است زیرا احتمال تغییر شرایط شهرها وجود دارد، گفت: در حال حاضر در هیچ شهری از کشور شرایط سبز نیست و تنها شرایطی سبز اعلام می شود که اطمینان خاطری در خصوص نبود خطر ابتلا به بیماری وجود داشته باشد.

دکتر فرهمند با بیان اینکه افرادی که به نکات خود مراقبتی در خصوص بیماری کرونا بی توجه بودند و عازم سفر شدند باید مراقب مصرف غذا در بین راه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باشند، گفت: در مبادی ورودی شهر مشهد نیز جمعیت هلال احمر مشغول غربالگری از مردم هستند و به عموم مردم توصیه می شود که مشهد را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند زیرا با سفرهای غیر ضروری فقط زمینه انتقال بیماری افزایش می یابد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.