بیش از پانصد هزار نفر زیر پوشش مرحله دوم غربالگری بیماری کووید 19 قرار گرفتند

  • PDF

بیش از 74 درصد از جمعیت هدف در مرحله دوم تحت غربالگری کووید-19 قرار گرفتندرییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: غربالگری مرحله دوم بیماری کرونا به صورت تلفنی و توسط مراقبین سلامت انجام شد که تاکنون بیش از پانصد هزار نفر زیر پوشش قرار گرفتند .

دکتر زهرا نهبندانی در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه در این مرحله از غربالگری ، افراد پر خطر مد نظر قرار گرفتند، خاطر نشان کرد: مراقبین سلامت علائم بیماری کرونا را از مخاطبان جویا می شوند و در صورت وجود علایم این بیماری از فرد مشکوک درخواست می کنند تا برای آزمایشات تکمیلی به مراکز درمانی تعیین شده مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه بیماران دیابتی، فشار خون بالا، سالمندان، افراد خیلی چاق و بیماران نقص ایمنی از جمله افراد در معرض خطری بودند که در مرحله دوم تحت غربالگری بیماری کرونا قرار گرفتند، عنوان کرد: 551 هزار و 546 نفر  تا کنون تحت غربالگری بیماری کرونا قرار گرفتند که از این میان بیش از 38 هزار نفر علایم داشتند و تاکنون برای بیش از 35 هزار نفر پیگیری های لازم انجام شده است.

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه علایم جدید این بیماری اختلال حس چشایی و بویایی و ناراحتی گوارشی است، اظهار کرد: 199 هزار  و395 بیمار دیابتی تحت پوشش برنامه بهداشت قرار دارند که از این میان 116 هزار نفر غربالگری شدند  علاوه براین در بیماران با فشار خون بالا نیز 236 هزار نفر تحت پوشش برنامه حوزه معاونت بهداشت بودند که از این تعداد 226 هزارنفر غربالگری شدند.

وی با تاکید براینکه از بین 49 هزار و 695 نفر مادر باردار ، 49 هزار و 292 نفر غربالگری شدند و از بین 441 هزار و 891 سالمند ، 332 هزار و 914 نفر سالمند غربالگری شدند، عنوان کرد: بیماران با چاقی مفرط نیز 37هزار و 919 نفر هستند که 35 هزار و 427 نفر  آنها تحت پیگیریهای درمانی لازم قرار گرفتند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.