29 مرکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات سطح یک به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کووید-19

  • PDF

29 مرکز  ویژه ساعته خدمات جامع سلامت به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا خدمات رسانی می کنند  مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: 29 مرکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات سطح یک به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کووید-19 در مناطق زیر پوشش دانشگاه است.

دکتر محمد درخشان با بیان اینکه از این تعداد 19 مرکز در شهرستان ها فعال است خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری به ویژه در مشهد، احتمال افزایش این مراکز وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این مراکز خدمات، ویزیت پزشک، دریافت تست و داروی کلروکین به بیماران و یا افراد مشکوک به کووید-19 ارائه می شود خاطر نشان کرد: در این مراکز تست های جمع آوری شده به آزمایشگاه های سلولی مولکولی ارسال و پس از دریافت نتیجه بیماران زیر پوشش خدمات مراقبتی قرار می گیرند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر حدود 600 تست روزانه از مراجعین دریافت می شود که نتیجه حدود 35 تا 40 درصد  از این تعداد مثبت است تصریح کرد: بیماران در صورت نیاز به مراکز سطح دو و سه برای دریافت خدمات تصویر برداری و یا بستری ارجاع داده می شوند.

دکتر درخشان تاکید کرد: در حال حاضر افراد می توانند به تمامی مراکز خدمات جامع سلامت برای بررسی وضعیت سلامتی خود مراجعه نمایند و در صورت نیاز به تست کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت ویژه ارجاع داده می شوند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.