بخش عفونی بیمارستان اکبر تنها بخش فوق تخصصی کودکان در شرق کشور

  • PDF

رییس بخش فوق تخصصی عفونی بیمارستان اکبر از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اذعان داشت: بخش عفونی کودکان نخستین بخش فوق تخصصی کودکان در شمال شرق ایران می باشد.

دکتر عبدالکریم حامدی در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: پس از راه اندازی بیمارستان کودکان اکبر،بخش فوق تخصصی عفونی کودکان و نوجوانان بیمارستان امام رضا (ع) به بیمارستان اکبر انتقال یافت؛ این بخش در طبقه چهارم بیمارستان قرار دارد که دارای 12 تخت مصوب و دارای یک تخت ایزوله برای بیمارانی که بیماری واگیر دارند، می باشد.

دکتر حامدی با بیان اینکه سه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در این بخش خدمت می کنند، تصریح کرد: در این بخش امکانات و پرسنل تا 80 درصد تکمیل است در این بخش اتاق بازی برای کودکان وجود دارد و محیط تمام بخش ها در بیمارستان آرام می باشد.

رییس بخش فوق تخصصی عفونی بیمارستان اکبر اظهار داشت:کودکان بیمار عفونی از شهرهای مختلف کشور مانند زاهدان، سمنان و ... برای درمان به بخش عفونی بیمارستان اکبر ارجاع و خدمات فوق تخصصی را دریافت می کنند.

دکتر حامدی اذعان داشت: از نظر کنترل عفونت بهداشت دست، بخش عفونی کودکان دانشگاه با کمک سازمان جهانی بهداشت در مورد کنترل و انتقال عفونت اقداماتی انجام داده است بطوری که تاکنون مسئول کنترل عفونت و بهداشت دست سازمان جهانی بهداشت پرفسور پی تت ،دو بار به مشهد آمده و اقدامات لازم را برای بهداشت دست به ویژه در بیمارستان اکبر انجام داده اند.

وی در ادامه افزود: یکی از این اقدامات قرار دادن محلول ضدعفونی کننده و شستشو برای پزشکان و همراهان در بالای تخت بیمار است این محلول برای شستشوی دست می باشد که قبل و پس از هر اقدامی می توانند دست ها را با آن بشویند و این محلول به دلیل داشتن الکل سریع خشک می شود و این محلول برای پیشگیری از انتقال بیماری است.

مسئول بخش فوق تخصصی عفونی بیمارستان اکبر با توجه به اهمیت بهداشت دست، گفت: به دلیل اهمیت بهداشت دست تاکنون دو کنگره بین المللی در مورد کنترل عفونت و بهداشت دست با حضور پزشکان ایران و کشورهای آمریکا، سوئیس و ... برگزار شده است.

دکتر حامدی خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات کنترل و عفونت بهداشت دست در بیمارستان امام رضا قرار دارد که انشاالله در آینده این مرکز به بیمارستان اکبر انتقال پیدا خواهد کرد.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار