جشن واکسن آنفلوانزا در بیمارستان کودکان اکبر برگزار می شود

  • PDF

دانشیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری جشن واکسن آنفلوانزا برای نخستین بار در ایران در بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر در مشهد خبر داد.

 

دکتر محمدحسن اعلمی مسئول برگزاری جشن واکسن آنفلوانزا در این باره در گفتگو با خبرنگار وب دا، با توجه به اینکه آنفلوانزا با شروع سرما در شهرهای ایران فراگیر و همه گیر شده و افراد زیادی به صورت سرپایی و بستری درمان شده اند و مصرف آنتی بیوتیک و غیبت دانش آموزان در مدارس و کارمندان در محل کار بیشتر شده است تصمیم گرفتیم پیشگیری از این بیماری را جدی تر بگیریم.

 

دکتر اعلمی با بیان اینکه پرسنل بهداشتی و درمانی جایگاه ویژه ای دارند، تصریح کرد: این افراد به دلیل اینکه وظیفه خدمت رسانی دارند باید بیشتر مراقب ابتلا به آنفلوانزا باشند زیرا اگر خود به این بیماری دچار شوند هم همکاران و هم بیمارن خود را مبتلا می کنند.

 

مسئول برگزاری جشن واکسن آنفلوانزا خاطرنشان کرد: از طرفی پرسنل بهداشتی و درمانی با بیمارانی در ارتباط هستند که برای ابتلا به آنفلوانزا پرخطر می باشند مانند بیمارانی که در بخش آی سی یو و جراحی بستری هستند بنابراین باید سیستم ایمنی بدنشان در برابر ویروس آنفلوانزا مقاوم تر باشد.

 

وی با اذعان اینکه واکسن آنفلوانزا مؤثرترین راه پیشگیری از آنفلوانزا می باشد، اظهار داشت:در این راستا تصمیم گرفتیم برای اولین بار جشن واکسن آنفلوانزا را با حضور پرسنل بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر در این بیمارستان برگزار نماییم.

 

وی خاطرنشان کرد: این جشن به همت مدیران بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر و با همکاری مرکز مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت استان برگزار خواهد شد که در این جشن شاد  و مفید در ابتدا یک سخنرانی در رابطه با بیماری آنفلوانزا انجام می شود.

 

دکتر اعلمی با بیان اینکه این جشن روز یکشنبه 24 دی ماه ساعت 8 صبح برگزار خواهد شد، تصریح کرد: پرسنل بهداشت و درمان اعم از پزشکان، پرستاران و کادر کمکی بیمارستان اکبر در کنار هم طی یک جشن با هم متعهد می شوند که با تزریق واکسن آنفلوانزا خودشان را در مقابل بیماری آنفلوانزا مصون کنند و خطر ابتلای آنفلوانزا در بیمارانشان را به حداقل برسانند.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار