دویستمین پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد

  • PDF

دویستمین عمل پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر روی بیماری 40 ساله با موفقیت انجام شد.

دکتر علی اکبریان در گفت و گو با وب دا در این خصوص گفت: این عمل پیوند بر روی بیمار مردی 40 ساله که دچار بیماری التهابی مجاری صفراوی و روده و به نارسایی مزمن کبدی مبتلا شده بود انجام گرفت.

رئیس بخش جراحی بیمارستان امام رضا(ع) خاطر نشان، کرد: کبد اهدایی این بیمار از بیمار مرگ مغزی 56 ساله به دست آمد که در نهایت طی هشت ساعت عمل جراحی پیوند در بیمارستان منتصریه در بدن بیمار قرار گرفت.

مسئول تیم پیوند کبد و پانکراس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: تیم پیوند کبد دانشگاه در سال جاری موفق شد بیش از 64 پیوند کبد را به انجام برساند که آمار قابل توجهی به شمار می رود.

دکتر علی اکبریان با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از شیراز و تهران رتبه سوم کشور را در پیوند کبد دارد اظهار داشت: در حال حاضر میزان بقای بیماران پیوندی سه ساله 88 درصد، یک ساله 92 درصد و 3 ماهه 94 درصد است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در سال جاری 5 پیوند همزمان کبد و پانکراس نیز با موفقیت در مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه انجام شده است.

دکتر علی اکبریان با بیان اینکه هپاتیت، عوامل ناشناخته  و بیماری های خود ایمنی از مهمترین عوامل ابتلا به نارسایی کبدی به شمار می رود  تصریح کرد: در انجام پیوند کبد بیش از 100 نفر از مشارکت دارند.

وی ، توسعه بیشتر پیوند پانکراس و کبد و راه اندازی پیوند از زنده برای کودکان در صورت فراهم شدن تجهیزات مورد نیاز را از برنامه های پیش روی تیم پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد.

گفتتی است: دکتر محسن علی اکبریان، دکتر محمدناصر توتونی، دکتر امین دلیلی، دکتر کامبیز اخوان رضایت، دکتر موسی الرضا حسینی، دکتر سهیلا ابراهیم نیا میلانی، دکتر سکینه عموئیان، دکتر حسین غفاری، دکتر ابراهیم خالقی، دکتر هاتفی و همکارانی از رشته های قلب، روانپزشکی، عفونی، تغذیه و ... از اعضای تیم پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی هستند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار