در آستانه میلاد حضرت زهرا(س)، افتتاح دومین مرکز توسعه سلامت بانوان در مشهد

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: با توجه به ورود موفق حوزه بهداشت در حاشیه شهر حوره درمان نیز با ورود خود اتصال بهداشت و درمان یعنی خدمات سطح اول به خدمات سطح دو و سه را به دنبال خواهد داشت.

دکتر شاپور بدیعی در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص افتتاح دومین مرکز توسعه سلامت بانوان خراسان رضوی، گفت: بسیار خرسندیم همکاران ما در دانشگاه در مرکز توسعه سلامت بانوان این گونه مراکز را راه اندازی می کنند.

وی ادامه داد: یکی از مولفه های ایجاد سلامت مولفه اجتماعی است؛ که بر این اساس ما باید از نیروهای غیر دانشگاهی استفاده کنیم تا بتوانیم بحث سلامت را در سطح و گستره  کشور پیش ببریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد: همانند این مرکز سال گذشته در کلینیک سید الشهدا(ع) در محدوده رسالت مشهد راه اندازی شد؛ که خدمات بسیار خوبی را به بانوان ارائه می دهد. این دومین مرکز از این دست است که در حال ارائه خدمت می باشد تا بانوان خدمات مناسب خود را دریافت کنند.

 دکتر بدیعی بیان داشت: ایجاد این مراکز از یک سو به دنبال کمک به بانوان نیازمندی است که با کمک خیرین می توانند مشاوره و درمان مورد نیاز خود را در این گونه مراکز دریافت کنند و از طرفی سازمانی داوطلب در این خصوص در حال ارائه خدمات است تا بتوان با حفظ سلامت زنان و مادران اساس خانواده را مورد حمایت قرار داد.

وی افزود: ارائه خدمات در مرکز سید الشهدا(ع) بسیار با استقبال بانوان روبه رو بوده است و از این جهت تصمیم بر ساخت این مرکز در این منطقه از شهر گرفته شد. این مرکز در داخل کلینیک ویژه سیدی از کلینیک های برنامه تحول نظام سلامت قرار دارد؛ که به همت وزارت بهداشت ایجاد شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: این کلینیک اکنون ساخته شده و بعد از سال جدید به شکل کامل از آن بهره برداری می شود. قسمتی از این کلینیک به دومین مرکز توسعه سلامت بانوان خراسان رضوی اختصاص پیدا کرد تا بتوانیم به مردم حاشیه شهر مشهد که از نظر برخورداری خدمات در اولویت می باشند خدمات لازم را ارائه دهیم.

دکتر بدیعی اظهار داشت: با توجه به این که بهداشت ورود بسیار خوبی در مناطق حاشیه شهر داشته است حوزه درمان نیز باید در این مناطق ورود پیدا کند تا به اتصال بهداشت به درمان یعنی خدمات سطح اول به خدمات سطح دو و سه کمک کند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار