معاون درمان دانشگاه، پایش دوره ای مراکز درمانی و اختصاص امتیازات تشویقی به بیمارستان های برتر

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در سال جاری عملکرد مراکز درمانی زیر پوشش به صورت مستمر و حداقل دوبار در سال مورد پایش تیم های کارشناسی و مسئولان قرار می گیرد .

به گزارش وب دا، دکتر بدیعی در نشست با مدیران بیمارستان های زیر پوشش با اشاره به اینکه عملکرد مراکز درمانی پس از بازدیدها به صورت دوره های بررسی و پیشرفت مصوبات مورد ارزیابی قرار می گیرد تصریح کرد: بر اساس ارزیابی ها و پیشرفت پروژه ها، مراکز درمانی امتیاز دهی خواهند شد و بدین ترتیب اعتبارات تشویقی به آنان تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه ارزیابی بیمارستان ها از اورژانس آغاز و تا زمان ترخیص بیمار ادامه دارد خاطر نشان کرد: تا کنون دو بیمارستان ابن سینا و امید مورد بازدید قرار گرفته اند و مصوباتی در راستای بهبود وضعیت مراکز درمانی نیز به تصویب رسیده که در حال پیگیری است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در سال جاری کارگروه هایی با حضور مدیران بیمارستانی در معاونت درمان تشکیل و از توانمندی ها و تجارب مدیران در بخش های مختلف استفاده خواهد شد.

دکتر بدیعی با تاکید بر اینکه در سال گذشته بر اساس ارزیابی های وزارت بهداشت، معاونت درمان دانشگاه در حوزه ستادی رتبه برتر کشور را کسب نمود  خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیم وزارت بهداشت در سال جاری معاونت های برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور از امتیازات اعتباری تشویقی بهره مند خواهند شد.

وی تقویت سیستم ارجاع را از مهمترین برنامه های معاونت درمان در سال جاری برشمرد و اظهارداشت: وزارت بهداشت نیز بر این موضوع تاکید دارد و براین اساس با هماهنگی معاونت بهداشت به این مهم پرداخته خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال جاری با تمام توان بهره برداری از پروژه جدید بیمارستان شهید هاشمی نژاد پیگیری می شود تصریح کرد: بر این اساس با هماهنگی که با معاونت درمان وزارت بهداشت و هیات امنای ارزی شده است، تجهیزات مورد نیاز در حال تامین شدن است.

دکتر بدیعی  با اشاره به اینکه بیمارستان امید، قطب جراحی سرطان شمال شرق کشور به شمار می رود  تصریح کرد: تلاش می شود در سال جاری تمامی اعمال جراحی سرطان در این مرکز متمرکز شود که در این راستا طرح ها و برنامه هایی مصوب شده است که به صورت مستمر پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای ارتقاء هتلینگ بیمارستان قائم(عج) اظهار داشت: در سال جاری پروژه های باقی مانده به اجرا و همچنین تکمیل اتاق های عمل نیز در این مرکز پیگیری می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راه اندازی طب اورژانس در بیمارستان شهید کامیاب اظهار داشت: با اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار ، اورژانس متمرکز این مرکز به زودی افتتاح خواهد شد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار