تجهیز بیمارستان ولیعصر(عج) بردسکن به دستگاه رادیولوژی دیجیتال

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن از خرید یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال جدید برای بیمارستان ولیعصر(عج) این شهرستان خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمدحسین زاده گفت: در راستاي اجراي برنامه تحول نظام سلامت و به منظور بالا بردن کیفیت و دقت خدمات تشخیصی درمانی به بیماران ، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال جدید به ارزش بیش از 4 میلیارد و 20 میلیون ریال با پیگیری‌های صورت گرفته از محل اعتبارات هیات امنای صرفه جویی ارزی خریداری شد.

وی گفت: با توجه به مستهلک بودن و تکنولوژی به نسبت پایین دستگاه رادیولوژی بیمارستان و به دلیل زیاد بودن تعداد مراجعین به واحد رادیولوژی ، به یک دستگاه پیشرفته تر نیاز بود که با خرید و راه اندازی دستگاه جدید علاوه بر افزایش دقت در تشخیص بیماری سطح خدمات ارائه شده در بخش رادیولوژِی به مراتب بهتر و با سرعت عمل بیشتری انجام می شود.

تصویربرداری در پزشکی اهمیت به سزایی در تشخیص و درمان بیماری‌ها دارد. بدون تردید استفاده از روش‌های تصویربرداری (شامل انواع روش‌های رادیولوژی، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن، ام. آر. آی، پزشکی هسته‌ای و ...) در کنار سایر روش‌های تشخیصی از جمله آزمایشات خون و دیگر آزمایش‌های تشخیص پزشکی یکی از پایه‌های اصلی تشخیص بیماری‌ها به حساب می‌آیند.

مزایای استفاده از رادیولوژی دیجیتال  افزایش تصاویر بایگانی و سیستمهای ارتباطی ، افزایش کیفیت تصویر ، استفاده از پرتو دهی مناسب برای تولید تصاویر با کیفیت بالا ، صرفه جویی در وقت ، کاهش نیاز به تکرار تصاویر ، استفاده از مزایای پرونده الکترونیکی و ارسال تصاویر رادیولوژی به صورت مجازی می باشد .

همچنین در این روش نیازی به کاست نیست بجای آن یک صفحه مسطح متشکل از تعدادی گیرنده تصویر وجود دارد که از طریق آن اطلاعات به رایانه انتقال می یابد . که می توان تصاویر را ویرایش و پس از آن توسط سیستم های کامپیوتری به اشتراک گذاشت و تصاویر تهیه شده با کیفیت بسیار بالا بر روی CD به مراجعین تحویل می گردد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار