شهروندان برای دریافت خدمات طب ایرانی به سلامتکده ها مراجعه نمایند

  • PDF

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پنج سلامتکده با تمرکز بر خدمات طی ایرانی در مشهد ارائه خدمت می کنند، افزود: شهروندان برای دریافت خدمات طب ایرانی به سلامتکده ها مراجعه نمایند.

دکتر جواد مجتبوی در گفتگو با وب دا گفت: به شهروندان توصیه می شود برای دریافت خدمات طب ایرانی مانند معاینه و تجویز داروهای گیاهی، حجامت، زالو و ... به افراد غیر پزشک مراجعه نکنند.

وی افزود: شهروندان برای دریافت خدمات به مکان های مورد قبول وزارت بهداشت و پزشکان حاذق این طب که دوره های طب ایران را گذرانده اند مراجعه نمایند.

دکتر مجتبوی با بیان اینکه در مشهد نزدیک به پنج سلامتکده طب ایرانی مشغول کار هستند، اظهار داشت: حدود 50 پزشک که دوره های طب ایرانی را گذرانده اند ارائه خدمت می کنند این مکانها تمرکز بر خدمات طب ایرانی مانند گیاه درمانی، حجامت، زالو و ... دارند.

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اذعان کرد: خدمات طب ایرانی که در سلامتکده ها انجام می شود هنوز مورد قبول هیچ بیمه ای قرار نگرفته و تعرفه های آن بصورت آزاد می باشد.

وی با بیان اینکه با مکان های غیرمجاز که با گزارش مردم یا در بازدیدها روبه رو می شویم برخورد قانونی می شود، تصریح کرد: شهروندان می توانند شکایات خود را با شماره گیری 38761695 در ساعات اداری اعلام نمایند.

دکتر مجتبوی گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به مکان های مجاز و پزشکان دارای مدرک بدون دل نگرانی خدمات خود را دریافت نمایند انجام امور طب ایرانی در مکان های غیرمجاز و نزد افراد غیر پزشک و بدون تجربه ابتلا به بیماری های خطرناک به دلیل عدم رعایت بهداشت و مسائل مرتبط دیگر را افزایش می دهد.  

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص عطاری ها نیز تصریح کرد: عطاری هایی که در سطح شهر وجود دارند زیر نظر اتحادیه خود فعالیت می کنند که افراد علاقه مند به کار داروگیاهی می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی اتحادیه و تائید صلاحیت پروانه کسب دریافت نمایند.

وی توصیه کرد: شهروندان در صورت نیاز به داروی گیاهی و مشورت با افرادی که در عطاری ها مشغول کار هستند حتما گواهی کسب با مهر اتحادیه آنها را رویت نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار