عزت نفس موفقیت های کودک را افزایش می دهد

  • PDF

دانشیار گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با داشتن عزت نفس کودک، خود را باور می کند، اذعان داشت: عزت نفس موفقیت های کودک را افزایش می دهد.

دکتر پیمان هاشمیان در گفتگو با وب دا گفت: عزت نفس کودکان یعنی اینکه کودک خود را قبول داشته باشد، خود را آدم مثبت بداند و باور کند که اطرافیانش او را دوست دارند به لحاظ ظاهری و توانایی خوب خود اعتماد داشته باشد اینگونه است که اعتماد به نفس کودک بالا می رود.

وی افزود: داشتن عزت نفس باعث می شود که کودک در برخورد با کارها تلاش خود را بیشتر کند عزت نفس موفقیت های کودک را افزایش می دهد کودک اگر خودش را قبول نداشته باشد از مسئولیت ها و تکالیف خود فرار می کند.                                

دکتر هاشمیان اظهار داشت: اگر کودک عزت نفس نداشته باشد  در جامعه معمولا دچار گوشه گیری می شود از حق خود نمی تواند دفاع کند و ارتباط هایش بصورت قاطع نیست.

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان با بیان اینکه اضطراب عزت نفس را کاهش می دهد، تصریح کرد: کودک دررابطه ها باید بتواند توانایی خود را قبول کند افسردگی و بیش فعالی باعث کاهش عزت نفس نیز می شود.

وی به تربیت کودک مداری و قانون مداری اشاره و بیان کرد: فرزندان را باید کودک مدار تربیت کرد و اجازه فرصت ها با احترام به آنها داده و در کنار کودک مداری از قانون مداری استفاده نمایید بطور مثال این یک قانون است که هنگام مهمانی رفتن باید کودک لباس مرتب بپوشد برای بخش کودک مداری باید به کودک اجازه داده شود که با نظر خود یک لباس را انتخاب نماید تا اعتماد به نفسش بالا رود.

دکتر هاشمیان توصیه کرد: اصول فرزندپروری باید طوری باشد که کودک اعتماد به نفس پیدا کند و قانون را بپذیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.