54 درصد اهدا کنندگان خون در استان خراسان رضوی، اهدا کننده مستمر هستند

  • PDF

اعلام پایگاههای فعال اهدای خون  در روزهای تاسوعا وعاشورای حسینیرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با وجود اینکه تهیه فرآورده های خونی از قبیل گلبول قرمز ، پلاکت ،پلاسما و کنسانتره های انعقادی که در اعمال جراحی استفاده می شوند هزینه بر است،اما تمامی این فرآورده ها به صورت رایگان در اختیار بیمارستانها قرار میگیرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست با مدیر کل انتقال خون و نفیسی فر رئیس دیوان محاسبات استان  و جمعی از معاونان ومدیران با بیان اینکه  فعالیت  های سازمان انتقال  خون طیف وسیعی  از جمعیت  در حوزه های درمانی ،بهداشتی ، اجتماعی ،پدافند غیر عامل  رادر بر میگیرد  خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمادگی کامل برای همکاری چند جانبه با این سازمان را دارد.

مدیر کل سازمان  انتقال خون خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار کرد: استان خراسان رضوی مقام سوم در تولید خون و فرآورده های آن را در کشور کسب نموده است.

دکتر حمید رضا اسلامی ضمن قدردانی از توجه و حضور رییس دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر این سازمان ۶۰ بیمارستان و مرکز درمانی را زیر پوشش  دارد و خون مورد نیاز بیماران بستری در این مراکز را تامین می کند.

وی با تاکید بر اینکه :اهدا کنندگان خون قهرمانان واقعی جامعه هستند  خاطر نشان کرد: ۵۴ درصد اهدا کنندگان خون در استان ، اهدا کنندگان مستمر هستند یعنی کسانی که در سال  حداقل ۳ بار خون اهدا میکنند و این مهم مارا به یکی از اهداف  اصلی سازمانی نزدیک  میکند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.