به دلیل آلودگی هوا، پایگاه های اورژانس به حالت آماده باش در آمدند

  • PDF

آمادگی اورژانس 115 مشهد برای خدمات رسانی به زائران در دهه پایانی ماه صفرمدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد از آماده باش تمام پایگاه‌های اورژانس به دلیل آلودگی هوا در شهر مشهد خبر داد.

دکتر رضا وفایی نژاد در گفتگو با وب دا  با بیان اینکه تمام پایگاه‌های اورژانس در شهر مشهد در آماده باش هستند، اظهارکرد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز هر گونه مشکل به دلیل آلودگی هوا به این پایگاه‌ها مراجعه کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر شاخص کیفیت هوای مشهد 134 و برای گروه‌های حساس ناسالم است، افزود: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، چنانچه این شاخص به بالای ۱۵۰ برسد، اورژانس در مناطق آلوده و بحرانی شهر مستقر می‌شود؛ و این در حالیست که در روز‌های پایانی هفته گذشته به دلیل بالابودن شاخص کیفیت هوا در برخی نقاط شهر مشهد چند دستگاه آمبولانس مستقر شدند تا به موقع به شهروندان امدادرسانی کنند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد درباره تعداد مراجعه‌کنندگان به اورژانس و مراکز درمانی مشهد گفت: تفکیک آمار مراجعه کنندگان و اینکه به دلیل آلودگی هوا به مراکز اورژانس مراجعه کردند، به سختی صورت می‌گیرد چرا که فردی که بیمار قلبی عروقی یا تنفسی است و در اثر آلودگی هوا ممکن است این بیماری تشدید شود، اما اینکه بتوان صد در صد گفت به دلیل آلودگی هوا بیماریش تشدید شده و  مراجعه وی به اورژانس به دلیل آلودگی هوا بوده، امکانپذیر نیست.
شهر مشهد امروز سه شنبه 12 آذر، هفتمین روز پیاپی است که آلودگی هوا را تجربه می‌کند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.